حالا که به آخر سال 1399 نزدیک میشویم ، همانند سالهای گذشته ما ایرانیان برای سفرهایی که معلوم نیست با این اوضاع کرونا پا بر جا باشد یا خیر ، بدنبال این هستیم کمی دست سر گوش این عشق آهننین بکشیم ، که حداقل دلمان به این خوش باشد.

متاسفانه هنوز خبری از واردات خودرو نیست و ما ایرانیان با همین آهن قراضه های قدیمی مان خوش باشیم.

نباید از انصاف گذشت که همین ماشین های قدیمی از لحاظ امنیتی  نسبت به خودروهای جدید تولید داخل بهتر و دارای امنیت بسیار بالایی است.

اگر بخواهیم به سال های 2008 الی 2010 بنگریم ، به نظر شخصی و کارشناسی در آن زمان تولید های مناسبی وارد بازار جهان گردید که به طبع وارد کنندگان خوش ذوق ایرانی نیز اینگونه خودروها را وارد ایران کردند.

خودروهایی همانند BMW  مانند اتاق 5 و اتاق 3 و اتاق 7 وحتی شاسی بلند X3  در خودروهای هیوندا سری سوناتا ، آزرا ، سانتافه و در کیا موتور اپیتیما و سراتو برند تویوتا پرادو ، لندکروزر و لکسوس is , Gs  شرکت بنز هم که سری C , E , S وارد گردید و هنوز مردم ایران ازاین خودرو ها لذت میبرند .

حال دیگر با خودروهای چینی ، علاقه مندان دلشان را به اپشن های بی کیفیت آن خوش کرده اند که دیگر راهی جز این ندارند.

شاید دنیا تا سال 2024 از لحاظ نگرش استفاده از خودروهای بنزینی عوض شده و به دنیای کاملا الکتریکی تغییر کند اما ما در کجای کاریم ....!!!

کشورهای حوزه خلیج فارس که خودرو الکتریکی را پذیرفته و در حال ساختن فرهنگ جایگزینی آن هستند و در اروپا اکثرا کشورهای پیشرفته کاملا جایگزین خودروهایی با سوخت فسیلی می نمایند.

ایران از جمله کشورهایی میتواند باشد که با چهار فصل مناسب از خودروهای مناسب و سبک الکتریکی مخصوصا در کلان شهرها با توجه به آلودگی هوا و صدا استفاده نمایند .

آیا هنوز یاید چشم به شاهکارهای دو خودرو ساز ایرانی بدوزیم ..

جایی کمی تامل است که دست سودجویان داخلی را از صنعت خودرو کوتاه سازیم