معرفی و تغییرات مهم لکسس ES 2021

 

لکسس اقدام به بهبود سدان لوکس ES در بازار ژاپن کرده است.

قوای محرکه لکسس ES

اگرچه استایل این خودرو در مدل سال ۲۰۲۱ خود تغییری نداشته اما ES بازار ژاپن به تجهیزات ایمنی و رفاهی جدید و همچنین باتری بهتر برای قوای محرکه هیبریدی خود مجهز شده است. اول به باتری جدید اشاره می‌کنیم که در مدل ES 300h بکار رفته است، این خودرو در واقع تنها قوای محرکه موجود برای مشتریان ژاپنی می‌باشد. این خودرو هم ‌اکنون بجای باتری نیکل-هیدروژن قدیمی از باتری لیتیوم-یون جدیدی استفاده کرده و راندمان بهتری را به ارمغان می‌آورد.

 

 

لکسس ES 300h هم‌اکنون در سیکل ترکیبی WLTC مصرف سوخت ۴.۸ لیتری در هر صد کیلومتر دارد. البته قدرت و گشتاور این خودرو تغییری نداشته و قوای محرکه ۲.۵ لیتری هیبریدی آن قدرت ۱۷۸ اسب بخاری و گشتاور ۲۰۲ نیوتون متری تولید می‌کند.

در زمینه ایمنی، مدل ES F اسپورت بجای آینه ‌بغل‌های سنتی با دوربین‌های دیجیتالی هم عرضه می‌شود. این آینه‌های دیجیتالی هم ‌اکنون خطوطی را نیز روی دو مانیتور نمایش می‌دهند تا راننده بهتر بتواند فاصله با دیگر خودروها و موانع را تخمین بزند. فاصله بین این خطوط ۵ متر می‌باشد.

معرفی و تغییرات مهم لکسس ES 2021

لکسوس ES مدل 2021

تغییرات مهم لکسس ES 2021

تمامی مدل‌های لکسس ES مدل ۲۰۲۱ علاوه بر بهبود سیستم دوربین دید عقب از ترمز پارک و سیستم پایش نقاط کور استاندارد سود می‌برند. این خودروساز ژاپنی همچنین صفحه ‌نمایش ۱۲.۳ اینچی را به ‌روز کرده و این سیستم هم‌اکنون از اپل کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می‌کند. همچنین محفظه شارژ بی‌سیم گوشی‌های هوشمند در کنسول مرکزی بزرگ‌تر شده است.

 

       

      

 

قیمت لکسس ES 2021 در ژاپن از معادل ۵۶۸۰۰ دلار شروع می‌شود.