توسعه X8 جدید ب‌ام‌و با کد مخفی

تا زمانی که خریداری باشد فروشنده‌ای هم خواهد بود. حداقل به نظر می‌رسد وضعیت درباره‌ی کراس اوورهای کوپه که این‌ گونه است؛ بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که شاسی‌بلند پرچم‌دار ب‌ام‌و نسخه‌ای کوپه از X7 با نام X8 باشد.

شاسی بلندهای گران‌ قیمت

در چند سال اخیر شایعاتی درباره‌ی تولید چنین خودرویی به گوش رسیده اما همین چند وقت پیش بود که باواریایی ها نام X8 را ثبت تجاری کردند. همچنین مدیر توسعه‌ی این خودروساز گفته فضا برای گسترش شاسی بلندهای گران‌ قیمت مساعد است.

کد مخفی X8 

اخیراً نیز BMW بلاگ پستی منتشر و در آن اعلام کرده X8 در راه است. این وب‌ سایت خاطر نشان ساخته احتمال تولید چنین شاسی‌بلند لوکس و سطح بالایی وجود دارد. این منبع خبری همچنین گفته X8 در داخل کمپانی با کد G09 شناخته می‌شود. برای یادآوری بد نیست بدانید X7 نیز با کد G07 شناخته می‌شود.

اگرچه ب‌ام‌و به‌ صورت رسمی هیچ‌ چیزی را تأیید نکرده اما BMW بلاگ اظهار داشته X8 از همان پلتفرم X7 و طراحی خمیده‌ی سقف سود خواهد برد.

همچنین گفته شده این خودرو از طراحی چهار نفره در کابین استفاده خواهد کرد اما فعلاً مشخص نیست که آیا ردیف سوم صندلی‌ها هم در آن عرضه خواهد شد یا نه. مضاف بر این X8 به احتمال زیاد در صورت تولید دارای جلو پنجره‌ی بزرگ بکار رفته در X7 خواهد بود.

ب‌ام‌و با تولید X8 احتمالاً گران‌ ترین محصول خود را روانه‌ی بازار خواهد نمود. مطمئن نیستیم که آیا بازار کشش چنین شاسی‌بلند کوپه‌ی بزرگ و گران‌ قیمتی را دارد یا نه اما دیگر محصولات همچون X6 بازار خوبی داشته و شاید ب‌ام‌و سرانجام برای تولید این خودرو متقاعد شود.

اگر شایعات درست باشند قاعدتاً در چند سال آینده نمونه‌های پیش‌ تولیدی X8 در خیابان‌ها رؤیت خواهند شد.