رهبر نوآوری و کلاسیک آینده

 

به نقل از مارک تیزبورگر از BMW Group Classic شک ندارد که پلاگین BMW اتومبیل اسپرت هیبریدی توضیحات مربوط به اتومبیل های برقی و هیبریدی به این زودی ها فراموش نخواهد شد. این کارشناس تاریخ شرکت توضیح می دهد: BMW i8 بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد را با هم ترکیب می کند ، اتومبیل های اسپرت ، کوپه یا رودستر ، پیشگام ، شکل دهنده مارک ، مبتکر ، طراحی آینده نگر. یک کلاسیک معمولی در آینده. 

طراحی BMW i8 وقتی تولید در سال 2014 آغاز شد آینده نگرانه بود و هنوز هم ادامه دارد. دور از ذهن این ماشین اسپرت BMW. برعکس ، چه BMW i8 رودستر باشد و چه کوپه ، حتی امروز هر دوی آنها هنوز نمای اجمالی از ماشین فردا را نشان می دهند. طراحی پیچیده آیرودینامیکی BMW i8 را می توان در مطالعه مفهومی BMW Vision EfficDynamics جستجو کرد ، که اولین بار در نمایشگاه بین المللی موتور 2009 (IAA) در فرانکفورت آلمان به مردم ارائه شد.

نسخه تولیدی BMW i8 دارای یک کاپوت جلو تخت ، پرده های هوا در پیشبند جلو ، زیر بدنه و کانال های هوا بین چراغ های عقب و قاب سقف بود. ضریب درگ (مقدار CW) فقط 0.26 است. مطالعه مفهومی سال 2009 شامل درب های خروجی ، یک پلاگین هیبریدی ، چهار چرخ متحرک بود - و همه این ویژگی ها همچنین نسخه تولیدی را شکل می دهد که در بهار 2014 به خیابان ها آمد.

 

قدرتمند و کارآمد

اولین پلاگین هیبریدی بی ام و بهترین های هر دو جهان را در هم آمیخته است: لذت رانندگی محض و عملکرد عالی رانندگی  دو عاملی که ذات یک ماشین اسپرت را با فناوری کارآمد و سازگار با محیط زیست یک پیشرانه الکتریکی تشکیل می دهند . مسئله این است که فقط یک موتور BMW i8 وجود ندارد  واحد رانندگی اتومبیل اسپورت BMW هم از یک موتور احتراقی و هم از یک موتور الکتریکی تشکیل شده است.

موتور احتراقی با فناوری BMW TwinPower Turbo قدرت چرخ های عقب را تأمین می کند ، در حالی که موتور الکتریکی چرخ های جلو را به حرکت در می آورد. نتیجه این کار یک محرک تمام چرخ است. بنابراین یک درجه کشش بالا همیشه تضمین می شود و همچنین لازم است.

 

 به لطف گشتاور 250 نیوتن متر موتور الکتریکی و 320 نیوتن متر موتور احتراقی ، BMW i8 شماره های اتومبیل های اسپرت را برای شتاب ارائه می دهد. در عین حال ، در صورت تمایل ، اتومبیل اسپرت هیبریدی می تواند در حالت الکتریکی تا حدود 75 مایل در ساعت (120 کیلومتر در ساعت) سرعت داشته باشد ، یعنی به صورت محلی بدون انتشار است. همه گفته شده است ، این عملکرد پیشرفته به معنای عملکرد یک ماشین اسپرت با مصرف سوخت یک ماشین کوچک است. خودرویی اسپرت که به خوبی و واقعاً می تواند خود را در زمره خودروهای کم آلاینده قرار دهد.

در ابتدا موتور الکتریکی حداکثر توان خروجی 96 کیلووات (129 اسب بخار) را ارائه داد ، رقمی که در پایان تولید به 105 کیلووات (141 اسب بخار) رسید. در ترکیب با موتور سه سیلندر بنزینی ، این بدان معنی است که قدرت BMW i8 اسب بخار برای خروجی سیستم خودرو 369 اسب بخار یا 275 کیلووات بود. این امر امکان دستیابی به ارقام کمتر از پنج ثانیه را برای آزمون دوی سرعت 0-60 مایل در ساعت (و تقریباً معادل 0-100 کیلومتر در ساعت سرعت دفاعی) فراهم آورد. به همان اندازه مهم و برای گردآوری مشخصات BMW i8 ، در حالت کاملاً الکتریکی ، هیبرید در چرخه آزمایش قانونی به برد بیش از 30 مایل (50 کیلومتر) دست یافت.

 

 

پایداری در هر راه

انقلابی بودن شاسی و بدنه کمتر از پیشرانه نیست. سلول مسافر از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن (CFRP) ساخته شده است و با یک شاسی آلومینیوم ترکیب شده است: کمال در ساخت سبک نه تنها این ، بلکه مهندسان BMW به توزیع کامل بار محور 50:50 رسیدند. و به دلیل موقعیت عمیق و مرکزی باتری ، این خودرو دارای مرکز ثقل بسیار کمی است با این نتیجه که تجربه رانندگی در مقیاس لذت رانندگی بسیار بالا می آید.

 

BMW i8 همچنین ثابت کرد که ساخت و پایداری اتومبیل های اسپرت مواد مورد استفاده شامل چرم دباغی شده با عصاره برگ درخت زیتون ، منسوجات نوآورانه حاوی گرانول پلی استر که تا حدی از PET بازیافت شده و آلومینیوم است که بیشتر از طریق بازیافت بدست می آمد. و اگر این برای شما کافی نیست  هنگام راه اندازی ، BMW i8 اولین وسیله نقلیه تولیدی در جهان بود که می توانست به چراغ های جلوی لیزر مجهز شود ، که مصرف انرژی سیستم های روشنایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. و البته مزیت اصلی این است که افزایش نور خروجی باعث بهبود ایمنی رانندگی می شود.

 

 

کلام آخر و نتیجه گیری پس از شش سال تولید؟

این وظیفه به عهده مارک تیسبورگر از BMW Group Classic است ، که اهمیت BMW i8 را به شرح زیر خلاصه می کند: برای اولین بار با هم تا 20 سال دیگر مردم می گویند این اولین در نوع خود بود. 

 

 

 

مترجم: H.AKBARI

کاری از گروه تخصصی مایکت کار