معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

کشور ترکیه به خاطر صنعت خودروی خود شناخته نمی‌شود اما این موضوع تغییر خواهد کرد زیرا کمپانی TOGG یک کراس اوور میان سایز تمام الکتریکی و سدانی مفهومی را رونمایی کرده است. معرفی این کراس اوور پیش‌ تولیدی طی مراسمی عمومی در این کشور انجام شده و رجب طیب اردوغان رئیس‌ جمهور ترکیه نیز در مراسم حضور داشته است.

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

این خودرو در سال 2022 عرضه خواهد شد و قوای محرکه تمام الکتریکی آن پرفورمنس احساس‌ برانگیز و هزینه‌های مالکیت کمی خواهد داشت. پیشرانه الکتریکی و باتری این خودرو تماماً توسط مهندسان TOGG توسعه یافته و گفته می شود کلیه حقوق مادی و معنوی آن به کشور ترکیه تعلق دارد.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه     معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه     معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

مصرف‌کنندگان بین دو باتری لیتیوم-یونی یکی را انتخاب خواهند کرد. باتری کوچک‌تر شعاع حرکتی 300 کیلومتری ایجاد خواهد کرد درحالی‌که با استفاده از باتری بزرگ‌تر می‌توان به برد 480 کیلومتری دست یافت. همچنین با استفاده از قابلیت شارژ سریع می‌توان 80 درصد ظرفیت باتری را در 30 دقیقه شارژ کرد. با این وجود کمپانی TOGG ترکیه اشاره‌ای به ظرفیت باتری‌های یاد شده نداشته است. همچنین این باتری‌ها گارانتی 8 ساله خواهند داشت.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

 

طراحی با پیشرانه الکتریکی 

طراحی پیشرانه‌های الکتریکی مشابه دیگر خودروهای از این دست است. مدل‌های پایه دارای یک پیشرانه الکتریکی در اکسل عقب خواهند بود و قدرت 200 اسب بخاری خواهند داشت. مدل دو موتوره نیز با یک پیشرانه در جلو و دیگری در عقب عرضه شده و بنابراین این کراس اوور به سیستم چهار چرخ محرک مجهز خواهد بود و قدرت 400 اسبی خواهد داشت. فعلاً اشاره‌ای به گشتاور این پیشرانه‌ها نشده هرچند TOGG می‌گوید مدل دیفرانسیل عقب شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 7.6 ثانیه‌ای خواهد داشت درحالی‌که شتاب مدل قوی‌تر برابر با 4.8 ثانیه خواهد بود.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

طراحی خودرو نیز احساس‌برانگیز بوده و با وجود فاصله بین محوری طویل کابینی جادار حاصل شده است. TOGG برای طراحی این خودرو از کمپانی پینین فارینا کمک گرفته و در خلق آن سلیقه مشتریان ترک را نیز در نظر گرفته است. هدف نیز تولید خودرویی با داشتن جذابیت برای ترکیه‌ای‌ها و دیگر خریداران جهانی بوده است. طراحان در این خودرو از فرهنگ آناتولی الهام گرفته‌اند و می‌توان طرحی خاص روی جلوپنجره و رینگ‌هایی متمایز را دید.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

کابین خودروی TOGG

کابین خودرو به پشت آمپرهای پهن تمام دیجیتالی و سیستم اطلاعات سرگرمی مدرن مجهز است. یک صفحه‌ نمایش هم برای سرنشین جلو در نظر گرفته شده که بی‌شباهت به نمونه بکار رفته در پورشه تایکان نیست.

یک صفحه‌ نمایش دیگر نیز در بالای کنسول مرکزی برای کنترل‌های سیستم تهویه مطبوع وجود دارد که کاملاً جلب‌توجه می‌کند. در طراحی کنسول و داشبورد از حداقل دکمه‌های سنتی استفاده شده و تعویض دنده و ترمز پارک الکترونیکی با دکمه‌ها صورت می‌گیرد. در کل طراحی یکدست و جذابی را شاهد هستیم.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه   معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه    معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

سیستم تعلیق این خودروی الکتریکی در جلو از نوع مک فرسون مستقل بوده و در بخش عقب نیز از تنظیمات چند اتصالی استفاده شده تا در کل سواری نرم و درعین‌حال اسپورتی ایجاد شود.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

معرفی محصول جدید TOGG خودروی ملی ترکیه

از جمله سیستم‌های کمک‌ راننده محصول جدید TOGG ترکیه می‌توان به پایلوت ترافیک آهسته اشاره کرد که در حقیقت برابر با سیستم خودران سطح 2 است.

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

با وجود معماری انعطاف‌ پذیر، محصول شرکت TOGG خواهد توانست از سیستم‌های خودران سطح 3 و بالاتر هم برخوردار شود. همچنین این خودرو توانایی دریافت به‌ روزرسانی از راه دور را دارد. دیگر ویژگی این خودرو توانایی ارتباط خودرو به همه‌ چیز V2X است که باعث می شود خودرو با دستگاه‌های هوشمند در خانه چت کند.

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

کراس اوور TOGG از تکنولوژی خلاقانه‌ای سود می‌برد که شامل دستیار هالوگرافیک می‌باشد. بنا به گفته سازنده، این سیستم از الگوریتم ردیابی چشم پیشرفته و تکنولوژی تصویرپردازی سه‌ بعدی برای ارائه تجربه‌ای جذاب برای کاربر استفاده می‌کند.

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

با استفاده از این تکنولوژی، راننده نه تنها اطلاعات را بدون برداشتن چشم از جاده روی صفحه‌نمایش خواهد دید بلکه به دیگر اطلاعات درباره جاده و محیط هم دسترسی خواهد داشت. با وجود تکنولوژی واقعیت مجازی و تصویرپردازی سه‌بعدی، راننده خواهد توانست از ناوبری و دیگر سیستم‌های دستیار راننده به‌صورت راحت‌تری استفاده کند. TOGG به دنبال تبدیل شده به اولین خودروسازی است که این تجربه منحصر به‌ فرد را ارائه می‌کند.

 

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه    معرفی اولین خودروهای ملی ترکیهمعرفی اولین خودروهای ملی ترکیه     معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

این شرکت ترکیه‌ای در سال 2022 کراس اوور الکتریکی خود را وارد بازار داخلی خواهد کرد و تا زمان عرضه نیز جزئیات دیگری از محصول خود را به اطلاع عموم خواهد رساند.

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه   معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه

 

معرفی اولین خودروهای ملی ترکیه