تغییرات مهم برند کیا با “برنامه S”

 

کیا اخیراً و به ویژه در آمریکا عملکرد درخشانی داشته است. این خودروساز کره‌ای در سال‌های اخیر برخی خودروهای فوق‌العاده همچون کراس اوور تلوراید، سدان K5، سلتوس جمع ‌و جور و سورنتوی جدید را رونمایی کرده است؛ اما این محصولات شاخص تنها بخشی از پروژه‌ای هستند که طبق گفته مدیرعامل شرکت “ّبرنامه S” نامیده می‌شود.

 

مفهوم کلمه S

کیا به‌ صورت رسمی برنامه S را اوایل سال بعد عملیاتی خواهد کرد. حرف S ابتدای کلمه شیفت Shift بوده و گفته می‌شود مدیرعامل این شرکت خواهان محصولاتی دینامیک‌تر، شیک‌تر و پیشرفته است. هو سانگ سونگ همچنین تأکید بیشتری روی خودروهای الکتریکی دارد. کره‌ای‌ها قول داده‌اند تا پایان سال ۲۰۲۵ حداقل ۱۱ خودروی الکتریکی را عرضه کنند و به همین خاطر سرمایه‌گذاری سنگین ۲۵ میلیارد دلاری را انجام خواهند داد.

 

سونگ در مصاحبه‌ای گفته است:

ما باید خودمان را با اقدامات جدید آماده عصر مدرن بکنیم. ما با دگرگونی دوباره برند خود مشتریان جدیدی را هدف خواهیم گرفت.

محصولات الکتریکی کیا در آینده از پلتفرم جدیدی به نام E-GMP استفاده خواهند کرد، پلتفرمی که در محصولات هیوندای نیز بکار خواهد رفت. با استفاده از این معماری در دسترس و ارزان‌ قیمت کیا انتظار دارد خودروهای الکتریکی‌اش حداقل ۲۰ درصد از کل فروش جهانی‌اش را تا سال ۲۰۲۵ تشکیل دهند.

 

 

 

تغییرات مهم برند کیا با “برنامه S”

 

بخشی از دگرگونی این برند شامل عرضه لوگوی جدید خواهد بود که اولین بار روی کانسپت الکتریکی Imagine در سال ۲۰۱۹ پیش ‌نمایش شده است. این برند به‌صورت رسمی تائید کرده لوگوی جدید در محصولات آتی این برند نصب خواهد شد و سال آینده باید منتظر این کار باشیم.

 

 

لوگوی جدید کیا از حالت سنتی خارج شده و دارای ظاهر مدرن‌تری است. هر سه حرف کیا هم ‌اکنون با یکدیگر در ارتباط بوده و لوگوی کیا فاقد خط گردی است که پیش از این در لوگوهای کیا دیده شده بود.