معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

 

پیش از اولین نمایش عمومی نسل جدید سورنتو در نمایشگاه ژنو، کیا اولین تصاویر رسمی آن‌ را منتشر کرده است. در این نسل تقریباً هر چیزی از خارج تا داخل و زیرساخت خودرو تغییر کرده است.

همان‌ طور که در تصاویر جاسوسی بدون پوشش قبلی دیده بودیم، نسل جدید سورنتو جدیدترین تفسیر از جلو پنجرهٔ موسوم به پوزهٔ ببر کیا را به نمایش گذاشته که به زیبایی با چراغ‌های جلو و دی‌لایت‌های LED ادغام شده و نمای جسورانه‌تری به خودرو بخشیده است. به گفتهٔ کیا همچنین کاپوت سورنتو کشیده‌تر از قبل شده و ستون‌های A حالا 30 میلی‌متر بیشتر از محور جلو فاصله گرفته‌اند.

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

معرفی رسمی نسل جدید کیا سورنتو

 

در پروفیل جانبی نسل جدید سورنتو طراحی تیز پنجرهٔ سوم به همراه ‌تریم تزئینی نقره‌ای روی ستون C و گلگیر جلو جلب‌ توجه می‌کنند. همچنین به گفتهٔ کیا، فاصلهٔ محوری خودرو افزایش یافته و اوورهنگ‌های جلو و عقب آن کوتاه‌تر شده‌اند.

در عقب این کراس‌اوور کره‌ای نیز چراغ‌های عمودی دو قسمتی به چشم می‌خورند که کاملاً از چراغ‌های افقی نسل قبلی فاصله گرفته‌اند. اسپویلر روی سقف، نوشتهٔ SORENTO و تریم نقره‌ای‌ رنگ روی سپر هم از دیگر ویژگی‌های قابل‌ توجه نسل جدید کراس‌اوور میان سایز کیا هستند.

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

 

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو         معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

طراحی بیرونی کیا سراتو

همان‌ طور که اشاره شد، در نسل جدید سورنتو نه‌ تنها طراحی بیرونی بلکه داخل خودرو نیز کاملاً از نو طراحی شده است؛ بنابراین حالا علاوه بر اینکه کابین سورنتو سطح بالاتر از قبل به نظر می‌رسد، به گفتهٔ کیا، با سه ردیف صندلی و فضای بار وسیع، یکی از جادارترین خودروهایی هم محسوب می‌شود که تاکنون ساخته است.

در اینجا مقابل راننده یک صفحه آمپر دیجیتالی 12.3 اینچی قرار گرفته و در کنار آن‌ هم یک نمایشگر 10.12 اینچی لمسی برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جای گرفته است که زیر آن دریچه‌های عمودی تهویه به چشم می‌خورند. نورپردازی داخلی رنگارنگ و تودوزی چرمی دورنگ نیز ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی سورنتوی جدید هستند.

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

داخل سورنتو 

روی کنسول مرکزی سورنتو مدل 2021 انتخاب‌گر دنده به شکل دوار دیده می‌شود و یک انتخاب‌گر دیگر با همین شکل اما کوچک‌تر هم برای حالات رانندگی تعبیه شده است. همچنین خوشبختانه کنترل سیستم تهویه همچنان توسط دکمه‌های فیزیکی صورت می‌گیرد.

برای گرم‌کن و تهویهٔ صندلی‌های جلو نیز دکمه‌های مجزا در نظر گرفته شده که روی کنسول مرکزی جای گرفته‌اند. کیا بدون آنکه جزئیات بیشتری عنوان کند، سورنتو مدل 2021 را تکنولوژیک‌ترین خودرویی دانسته که تاکنون تولید کرده است.

 

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

پیشرانه و فنی کیا سورنتو

کیا فعلاً از پیشرانه‌ها و مشخصات فنی نسل جدید سورنتو حرفی نزده و بنابراین فعلاً نمی‌دانیم زیر کاپوت آن چه موتورهایی قرار می‌گیرد اما در تصاویر جاسوسی اخیر، روی خودرو نشان ECO Hybrid دیده می‌شد که این می‌تواند به معنای ارائهٔ قوای محرکهٔ هیبریدی اپتیما با موتور 2 لیتری توربو برای آن باشد.

همان‌ طور که اشاره شد، نسل جدید سورنتو برای اولین بار رسماً در تاریخ 3 مارس در نمایشگاه ژنو به نمایش عمومی درخواهد آمد و احتمالاً در آن زمان جزئیات کامل آن منتشر خواهد شد. فروش این کراس‌اوور کره‌ای نیز باید مدت کوتاهی بعد در بازار خانگی آغاز شود و سپس تا پایان امسال راهی بازارهای جهانی گردد.

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو

معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو        معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو     معرفی نسل جدید کیا سورنتو در نمایشگاه ژنو