کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

 

در سال 2012 بود که فولکس‌واگن از کانسپت تایگن به عنوان یک کراس اوور کوچک رونمایی کرد. این خودرو تنها 3858 میلی‌متر طول داشت. اگرچه شایعات زیادی حول تولید این خودرو می‌چرخید اما کانسپت تایگن هرگز روی خط تولید را به خود ندید ولی نام تایگن عاقبت به خیر شده است!

کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

 

منظور ما کراس اوور جدیدی است که بسیار آشنا به نظر می‌رسد. فولکس‌واگن به‌صورت رسمی از نسخه هندی تی کراس با همان نام تایگن رونمایی کرده است.

 

کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

فولکس واگن تی کراس 

شایان ذکر است این خودرو طول 4.2 متری و فاصله بین محوری 2.65 متری داشته و در واقع این خودرو بر پایه تی کراس کشیده که در برخی بازارها عرضه می‌شود بنا شده است. همچنین ظاهر این خودرو ما را به یاد نسخه چینی تی کراس می‌اندازد بنابراین اگر کمی درباره سبد محصولات شاسی‌بلند فولکس‌واگن گیج شده باشید به شما حق می‌دهیم!

 

کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

 کراس اوور جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

کراس اوور ساب کامپکت تایگن که در نمایشگاه اتو اکسپو 2020 معرفی شده از نسخه هندی پلتفرم MQB A0 استفاده کرده و احتمالاً بسیاری از قطعات زیرساخت آن با نسخه تولیدی اشکودا ویژن IN کانسپت مشترک خود بود.

تایگن ارتفاع 205 میلی‌متری از سطح زمین داشته و بنابراین خودرویی ایده آل برای جاده‌های ناهموار هند محسوب می‌شود. در واقع مهندسان فولکس سیستم تعلیق این خودرو را برای سواری بهترین در دومین کشور پرجمعیت دنیا بهینه کرده‌اند.

 

    کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی     کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی      کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

 

پیشرانه فولکس واگن تایگن

نیرو بخش تایگن پیشرانه 1.5 لیتری توربو است که قدرت 130 اسب بخاری داشته و از تکنولوژی غیرفعال سازی سیلندر سود می‌برد. ژرمن‌ها می‌گویند این خودرو شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 9.9 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 183 کیلومتر در ساعتی خواهد داشت.

البته یک نسخه پایین‌تر با پیشرانه 3 سیلندر 1 لیتری 115 اسبی نیز عرضه خواهد شد. اگر چه خبری از مدل دیزلی نخواهد بود اما گفته می‌شود نسخه دوگانه‌سوز بنزین/CNG هم در نظر گرفته خواهد شد.

کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی

 

فولکس‌واگن هند می‌گوید تایگن از اواخر سال جاری یا اوایل سال 2021 در دسترس مشتریان خواهد بود. تمامی مدل‌ها به‌ صورت دیفرانسیل جلو خواهند بود و یک گیربکس 6 سرعته دستی یا 7 سرعته دوکلاچه در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

 

کراس اوور کوچک و جدید فولکس‌واگن تایگن هندی