کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

 

نمایشگاه CES تا چند روز دیگر آغاز بکار می‌کند و  مرسدس بنز  نیز از این فرصت برای معرفی یک کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES ، خودروی مفهومی پیشرو استفاده خواهد کرد.

 

کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

 

این خودروساز آلمانی اشاره‌ای به جزئیات کانسپت جدید خود نداشته اما گفته که محصول مد نظر از یکی از خلاقانه‌ترین برندهای بخش سرگرمی الهام گرفته است. ژرمن‌ها خاطر نشان ساخته‌اند کانسپت مورد بحث ویژگی‌های خلاق و جذابی خواهد داشت و این امر استانداردهای جدیدی در آینده حمل‌ و نقل وضع خواهد کرد.

 

کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

خبری از مشخصات این خودروی مفهومی در دست نیست اما کانسپت جدید مرسدس دوستدار محیط‌ زیست خواهد بود زیرا قول داده که عبارت اشرافیت مدرن و پایدار را دوباره تعریف کند. به همین خاطر اگر با یک خودروی الکتریکی با زیربرند EQ روبرو شویم چندان سورپرایز نخواهیم شد.

کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

 

مرسدس جدای از کانسپت مرموز خود خودروی EQC را نیز به نمایش خواهد گذاشت هرچند این یک اقدام نسبتاً عجیب است زیرا عرضه EQC در آمریکا تا سال 2021 به تعویق افتاده است.

کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

مرسدس بنز در CQS

مرسدس همچنین ویژن EQS کانسپت که پیش‌ نمایشی از محصولی تولیدی است را به نمایش می‌گذارد. انتظار می‌رود نسخه تولیدی این کانسپت سال آینده معرفی شود و از معماری ماژولار الکتریک جدید استفاده کند.

این خودروساز در انتشار جزئیات خساست به خرج داده اما شایعات نشان می‌دهد خودروی یاد شده از دو پیشرانه الکتریکی و سیستم چهار چرخ محرک سود خواهد برد. مدل پایه EQS قرار است قدرت حدود 395 اسب بخاری داشته باشد در حالی‌ که نسخه احتمالی AMG با خروجی نزدیک به 592 اسب بخار عرضه خواهد شد.

EQS تولیدی ظاهراً محدوده حرکتی فراتر از 500 کیلومتر خواهد داشت.

اولا کالنیوس به عنوان مدیرعامل دایملر نیز سخنرانی‌ای درباره دیدگاه آینده به برهم‌کنش بین انسان و ماشین خواهد داشت. گوردون واگنر نیز درباره طراحی و کابین کانسپت جدید این برند سخن خواهد گفت.