بازگشت رسمی رنو ۵،هاچ‌بک شهری الکتریکی

در ادامه پست قبلی؛ امروز با معرفی کانسپت جدید رنو ۵، سازندهٔ فرانسوی رسماً از بازگشت این هاچ‌بک نمادین خبر داده است می پردازیم. این خودرو که در واقع یک تجسم مدرن و الکتریکی از رنو ۵ است، بخشی از برنامهٔ استراتژیک رنو بنام Renaulution به‌ حساب می‌آید که شامل معرفی هفت خودروی الکتریکی جدید تا سال ۲۰۲۵ می‌شود.

 

در طراحی این کانسپت بشدت از طرح اصلی رنو ۵ الهام گرفته شده و آن‌را با ویژگی‌هایی مربوط به آینده ترکیب کرده است.

 

در این کانسپت، مدیر طراحی رنو «ژیل ویدال» از عناصر ظاهری رنو ۵ اولیه برای پاسخگویی به نیازهای یک خودروی الکتریکی مدرن استفاده کرده است. به‌ عنوان ‌مثال، در دریچهٔ روی کاپوت حالا درگاه شارژ پنهان شده، در چراغ‌های عقب فلپ‌های هوایی تعبیه شده و مه شکن‌های جلو هم حالا نقش دی‌لایت را بازی می‌کنند.

 

از جملهٔ دیگر ویژگی‌های ظاهری این هاچ‌بک الکتریکی هم می‌توان به لوگوهای چراغ‌دار جلو و عقب، سقف پارچه‌ای و پرچم فرانسه در آینه‌های جانبی اشاره کرد.

بازگشت رسمی رنو ۵،هاچ‌بک شهری الکتریکی

 

رنو هنوز هیچ تصویری از داخل این خودرو منتشر نکرده اما به صفحه‌نمایش کوچکی روی داشبورد اشاره داشته که می‌تواند پیام‌هایی را به افراد خارج از خودرو هم نشان دهد.

قوای محرکه رنو کانسپت

سازندهٔ فرانسوی همچنین فعلاً هیچ حرفی در مورد قوای محرکهٔ رنو ۵ کانسپت مثل میزان قدرت یا بُرد نزده هم اما گفته است که این هاچ‌بک کوچک از ابتدا به ‌عنوان یک خودروی الکتریکی طراحی شده که این یعنی هیچ نسخه‌ای با پیشرانهٔ درون‌سوزی برای آن ارائه نخواهد شد.

       

رنو اما علاوه بر این مدل، یکی دیگر از نام‌های تاریخی خود یعنی رنو ۴ را هم زنده خواهد کرد. این خودروساز فرانسوی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، سهم مدل‌های تمام الکتریکی از کل فروش خود را به ۳۰ درصد برساند و مدل‌هایی مثل رنو ۵ و رنو ۴ جدید قطعاً نقش بزرگی در تحقق این هدف خواهند داشت.