چشم بادامی ها گوی سبقت و سرقت را ربودند

 

این چشم بادامی های تازه به دوران رسیده را نباید دست کم بگیریم

همانطور که در برند های تمامی لوازم دست بردند ، ایندفعه به کشورهای خودروسازی دست برد زده اند.

این مقاله را جهت نقد مسایل روز جهان نوشته ایم و امید داریم مردم هموطن نیز از پیگیری این مقالات اطلاعات آموزشی خود را بیشتر و به کیفیت اجتماعی خود سر و سامانی دهند.

بحث کپی کاری از شرکت های چینی از سال 1990 بعد از انقلاب صنعتی چین پدید آمد که خود را با تکنولوژی روز هماهنگ نمایند.

این سرعت بوسیله وارد کردن تکنولوژی پدید نیامد بلکه استفاده از فکر های شرکت ها پیشرفته و با قیمت نازل توانستند دنیا را با وسایل الکترونیکی قبضه نمایند .

هیچ کشوری از جنس های بی کیفیتی چینی در امان نیست و دشنه تقلب از پشت به سازندگان و مخترعان انواع صنعت خورده است.

باکی نیست که کالای با کیفیت اروپایی را به قیمت چین بخریم اما حرف تا عمل زمین تا آسمان فاصله است.

مروری بر استراتژی شرکت BMW  می اندازیم ، که شرکت به تازگی از تکنولوژی Metal inke  رو نمایی کرده که این به پروژه سال 2015 شرکت بی ام و تعلق دارد که اکنون بر روی خودرو اجرا گردیده که شما میتوانید در لحظه رنگ خودرو خود را تغییر دهید.

شرکت های خودروسازی چینی با استفاده از نمایی از تکنولوژی اینگونه به مشتری القا مینمایند که ما با حداقل قیمت فن آوری روز را به شما تقدیم میکنیم ولی این پایان ماجرا نخواهد بود.

خودروساز های چینی شاید بتوانند در زمینه خودروهای برقی حرفی برای گفتن داشته باشند و خود را در بین 15 سازنده خودرو ببیند اما این حکایت های مهم تری نیز دارد.

اکنون طی آمار موثق خود وب سایت نامبر وان شرکت های چینی توانسته از کپی برداری تنوع را به بازار ارایه کنند .

اما نکته بسیار مبهمی در این خودروساز ها وجود دارد و آن خدمات پس از فروش و پشتیبانی قطعات است که تا با به حال بابت مشکلات بسیار زیاد این خودروها هیچ گونه فراخوانی داده نشده است.

و به قول قدیمی ها علی ماند و حوض اش .....

خریدار و یک خودرو چینی بی پشتوانه

 

 

در جدول فوق می بینید که در 8 سازنده خودرو شرکت معروف BYD , GAC ,Hongqi  جز شرکت هایی هستند بیشترین تنوع را در سال 2022 داشته و روانه بازار کرده اند.

خودروهایی که اکنون د بازار ایران میبینید بی اقراق از گروه 2 و یا اصطلاحا از بی کیفیت ترین ها برگزیده شده اند.

همیشه باید نگاهی ژرف به احیا جایگزینی خودرو در ایران انداخت ، چرا که ما رو دست بسیاری از شرکت های چینی در دو شرکت سایپا و پارس خودرو خورده ایم ..

زیرا این دو شرکت که زیر مجموعه سایپا است در دو سری H200-H300  تولید در تنوع دو اتاق هاچ بک و سدان کردند که موفقیت در فروش یا موازنه سود مشتری و ضرر کارخانه را میبایست در مکان و زمان مختص آن بررسی بپردازیم که ما رو دست بزرگی بابت پشتیبانی و خدمات پس از آن نگرفتیم .

نتوانستیم یک تکنولوژی را بدرستی وارد ایران کنیم و باز هم از گردونه مسابقات عقب ماندیم .

همین برادر مثال چشم بادامی نیز خط تولید برلیانس سری 200 را از کارخانه جاروب کرد و دست همه مصرف کنندگان در پوست گردو ..

هیچ کجای دنیا شرکت های چینی به اندازه ایران ، بی تفاوت نیستند و این باعث شده که هر خودروساز چینی و بی نام نشانی به ما ادرس خودرو جدید خود را بدهند.

چقدر خوب بود که یک بار موشکافانه گیربکس های اتومات آن را داخل سازی میکردیم و بر روی ماشین های ملی خودمان می بستیم.

آن قدر اسم های بی نشان دیدیم که در سطح پهناور کشور چین هم نقطه و اثری از وسایلی نقلیه چینی که تردد می کنند مشاهده نمیشود..

آیا برای مصرف داخلی خودشان ، ملی گرایی نمی کنند 

جواب خیر است 

زیرا کیفیت خودروهایشان خودشان کشورشان را به مصرف گرایی و عدم استاتدارد شهری سوق میدهد و باعث میشود که ضرر آن از فوایدش بیشتر شود .

بهترین برند های اقتصادی را همچون فولکس واگن آلمانی ، تویوتا ژاپنی و هوندا در تردد های کشورشان مورد استفاده قرار میدهند که هزینه واردات آن از کمتر و سود صادراتشان بیشتر شود .

چه آسان حل شد ....!!!

 

 

این دیاگرام نه دستی ساز است نه غیر مستند

شرکت های چینی به راحتی تمامی کشورها را مصرف گرا میکنند و به راحتی متریال بی کیفیت با قیمت گزاف را به کشور های جهان سوم تحمیل می کنند.

نباید ناراحت باشیم که چرا جهان سوم ، زیرا کشور کوچکی مانند کره جنوبی در سال های 1355 کشوری بی نام م و نشان عقب مانده بود که با درایت راه های پیشرفت را طی نمود .

اکنون هم جز کشورهای پیشرفته در زمینه الکترونیک و صنایع سبک و سنگین است که با هجمه تولید بالا ، سطح رفاه اجتماعی خود را نیز بهبود بخشیده است .

باید چاره ای اندیشید تا زود دیر نشود.

از کارشناسان محیط زیست ، صنایع متعدد ، شهرسازی ، راه و خودروسازی بخواهیم که هم اندیشی کنیم .

به امید فردایی بهتر

 

مایکت کار

م.حسامی