راه اندازی مجدد پیست تست ناردو، توسط سرمایه گذاری پورشه

 

پیست ناردو رینگ که در سال 1975 توسط فیات افتتاح شده در سال 2012 به پورشه فروخته شد و نام آن به مرکز فنی ناردو تغییر یافت. این مسیر دایره‌ای شکل طول 12.6 کیلومتری و پهنای 16 متری داشته و در شمال غربی شهر ناردو در کشور ایتالیا تاسیس شده است.

پیست تست ناردو

مرکز تست ناردو

زاویه‌ی مرکز فنی ناردو به گونه‌ای طراحی شده که خودروها حتی در سرعت‌ های بالا نیازی به چرخاندن فرمان نخواهند داشت. ناردو یکی از مراکز تست مهم پورشه بوده اما این برند در اواخر سال 2018 تصمیم گرفت آن را برای بازسازی تعطیل کند.

 

پیست ناردو

راه اندازی مجدد پیست تست ناردو

هم‌ اکنون زمان باز شدن درهای مرکز فنی ناردو برای تست بیشتر خودروهای پورشه فرا رسیده است.

 

ناردو

مدیر ارشد این مرکز می‌گوید:

با مدرن سازی پیست‌ها، توسعه‌ی استراتژیک مرکز فنی ناردو پیشرفت زیادی داشته است. این تأسیسات همیشه یکی از بهترین‌ها در نوع خود بوده و هم‌ اکنون بیش از هر زمان دیگری سنگ بنای استراتژی توسعه‌ی پورشه برای تست خودروها می‌باشد.

تکمیل فرایند بازسازی این مرکز فنی 7 ماه طول کشیده و سرمایه‌گذاری 35 میلیون یورویی در آن صورت گرفته است. کل پیست دوباره آسفالت شده و گاردریل جدید نیز نصب شده است.

پیست تست ناردو

 پیست تست ناردو

جدای از تمرکز روی سرعت، مرکز فنی ناردو برای بررسی جدیدترین پیشرفت‌های صنعت خودرو همچنین رفتار شارژ سریع خودروهای حرکتی، سیستم‌های کمک‌ راننده، خودران و… بکار گرفته خواهد شد.

 

مدیر این مرکز در نهایت می‌گوید:

هدف این است که مصرف‌ کنندگان ما بتوانند حمل‌ و نقل آینده را تست کنند.