عصر جدیدی از پژو 508 اسپرت 

پژو می‌خواهد با تولید یک سدان اسپورت وارد عصر جدیدی شود. در این بخش از بازار خودروهایی همچون آئودی S4 و مرسدس-ای ام جی C43 خودنمایی می‌کنند. البته فرانسوی‌ها چنین خودرویی را با معرفی کانسپت  508 Sport Engineered در نمایشگاه ژنو 2019 پیش‌نمایش کرده‌اند.

انتظار می‌رود نسخه‌ی تولیدی نهایی در سال 2020 معرفی شود. برخی خبرگزاری‌ها ادعا می‌کنند جزئیات قابل‌ توجهی از پیشرانه‌ی این خودرو را به دست آورده‌اند.

قدرت پژو 508

با ترکیب قدرت 200 اسبی پیشرانه‌ی 1.6 لیتری بنزینی و خروجی 310 اسب بخاری دو پیشرانه‌ی الکتریکی، این سدان جدید و تازه‌ نفس قدرت ترکیبی 360 اسب بخاری خواهد داشت. احتمالاً خودروی مورد بحث از سیستم چهار چرخ محرک الکتریکی و گیربکس 8 سرعته اتوماتیک استفاده خواهد کرد.

پژو 508 اسپرت چه پرفورمنسی خواهد داشت؟!

حرفی از پرفورمنس این خودرو زده نشده اما کانسپت یاد شده شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.3 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعت داشته است. مجموعه باتری 11.8 کیلو وات ساعتی آن کانسپت نیز باعث ایجاد برد الکتریکی 50 کیلومتری می‌شود.

مدیر بخش پژو اسپورت که درباره‌ی قوای محرکه‌ی این خودرو سخن می‌گفت اظهار داشته است: “این موضوعی متناقض است اما فشاری که روی کم کردن آلایندگی وجود دارد به ما اجازه می‌دهد تا نسخه‌ای پرفورمنس از 508 را توسعه دهیم که تا قبل از این تصوری در مورد آن وجود نداشت.”

       

 علت تایید نشدن 508 اسپرت

به دلیل وزن بیشتر باتری و پیشرانه‌های الکتریکی، 508 اسپورت (نام هنوز تأیید نشده است) از سیستم تعلیق ارتقا یافته و شاید دیگر بخش‌های فنی بهبود یافته سود خواهد برد. همچنین ظاهر اسپورت تر و رینگ‌های 20 اینچی آلیاژی باعث تمایز این خودرو از سایر اعضای خانواده خواهند شد.

مدل اسپورت نسل جدید پژو 508 احتمالاً در ابتدا به‌ صورت چهار درب عرضه خواهد شد اما اگر همه‌ چیز طبق برنامه پیش برود مدل استیشن آن نیز در آینده عرضه می‌شود.

تصاویر به کانسپت پژو 508 Sport Engineered تعلق دارند.