نگاهی به نسخه پایه پژو 208 جدید

زمانی که نسل جدید پژو 208 در اوایل سال جاری معرفی شد اصحاب رسانه با تمجید از طراحی ظاهری آن اعلام کردند این خودرو در کلاس خود قواعد بازی را تغییر خواهد داد.

پژو 208 جدید

 

ظاهر سوپر مینی

قطعاً ظاهر این خودرو برای یک سوپر مینی رده میانی خاص و ویژه بوده اما خریداران باید بدانند نسخه‌های ارزان‌ قیمت این خودرو همان زرق‌ و برق مدل‌های گران‌تر را ندارند. همان‌ گونه که دیده‌اید خودروسازان همیشه نسخه‌های فول خودروهای جدید خود را در نمایشگاه‌های خودرویی به نمایش می‌گذارند و پژو هم از این قاعده مستثنا نیست.

پژو 208

رونمایی Allure، GT Line و e-208 در نمایشگاه ژنو

این خودروساز فرانسوی تنها نسخه‌های سطح بالای 208 جدید همچون Allure، GT Line و e-208 را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرده بود که البته دلیل خوبی هم برای این کار وجود دارد. برخی رسانه‌ها با مراجعه به پیکربندی آنلاین پژو اقدام به ساختن نسخه‌های پایه‌ی این خودرو کرده‌اند و اگر چه کلیت خودرو تغییری نداشته اما خب ظاهر آن کمتر جلب‌ توجه می‌کند.

پژو 208               

 

خودرویی با نام لایک

نسخه‌ی پایه‌ی 208 در بلژیک با نام لایک شناخته می‌شود اما خب خیلی آن را دوست نخواهید داشت! قوس‌های چرخ مشکلی مدل GT Line در مدل پایه دیده نمی‌شود و رینگ‌های 15 اینچی فولادی با قالپاق هم احتمالاً اولین چیزی خواهد بود که پس از خرید این خودرو به فکر تعویض آن خواهید افتاد.

      

 

فاکتورهای مهم برای انتخاب پژو 208 جدید

برخلاف مدل‌های فول، پژو 208 لایک فاقد دستگیره‌ های درب و آینه‌ بغل‌ های رنگی بوده و تریم متصل‌ کننده‌ی چراغ‌ های عقب نیز به جای ظاهر مشکی براق از نوع خاکستری مات هستند.

البته که انتظار چراغ‌ های LED را در مدل پایه‌ی این خودرو نداریم. این خودرو از چراغ‌ های هالوژنی استفاده می‌کند و حتی دیلایت های LED نیز جای خود را به پلاستیک مشکی داده‌اند. با توجه به اینکه نسل جدید رنو کلیو به‌ صورت استاندارد با چراغ‌ های LED عرضه می‌شود بنابراین این امر می‌تواند یک فاکتور مهم در انتخاب دو خودرو باشد.

نسخه پایه پژو 208  نسخه پایه پژو 208

 

ایرادات داخل کابین مدل پایه‌ی 208 جدید

داخل کابین هم همین داستان برقرار است هر چند مدل پایه‌ی 208 همان طراحی i-Cockpit پژو را حفظ کرده است. البته در این خودرو بجای پشت آمپرهای دیجیتالی شاهد نمونه‌های آنالوگ هستیم و مهم‌تر از آن بجای صفحه‌ نمایش 10 اینچی صفحه‌ی کوچک 5 اینچی بکار رفته است.

همچنین در مدل پایه‌ی این خودروی فرانسوی خبری از نور پردازی نیست و پانل درب‌ها هم از پلاستیک سخت ساخته شده‌اند. درهای عقب هم فاقد شیشه‌های برقی بوده و روی فرمان هم خبری از دکمه‌ها نیست.

 پژو 208   نسخه پایه پژو 208

 

تفاوت‌های زیاد دیگری هم وجود دارد که ما کشف آن‌ها را به شما واگذار می‌کنیم.