پیشرانه جدید پورشه ماکان توربو مدل 2020

پس‌ از اینکه سال گذشته پورشه نسخهٔ بروز شده کراس‌اوور ماکان را معرفی کرد، حالا نسخهٔ توربو را هم برای مدل 2020 به خانوادهٔ آن اضافه کرده است.

مهم‌ترین تغییر ماکان توربوی جدید در زیر کاپوت آن رخ داده است یعنی جایی که پیشرانهٔ 3.6 لیتری V6 توئین توربوی قبلی حالا با یک موتور کوچک‌تر 2.9 لیتری V6 توئین توربو با 440 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور جایگزین شده است. این پیشرانه که با تعدادی از محصولات آئودی مثل RS5 مشترک است، علیرغم حجم کمتر قدرت یکسانی با موتور 3.6 لیتری قبلی دارد اما گشتاور آن 50 نیوتن متر کمتر است.

پیشرانه جدید پورشه ماکان توربو مدل 2020

سرعت صفر تا صد پورشه ماکان توربو مدل 2020

نیروی این پیشرانهٔ جدید توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دو کلاچه و سامانهٔ چهار چرخ محرک مدیریت کشش پورشه به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. به لطف این ترکیب، ماکان توربو مدل 2020 ظرف 4.3 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که سه‌ دهم ثانیه سریع‌تر از نسخهٔ قبلی است.

حداکثر سرعت این کراس‌اوور اسپرت نیز با پکیج Sport Chrono به 270 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ماکان توربو مدل 2020 همچنین به ترمزهای بسیار قدرتمندی هم مجهز شده که با استفاده از پوشش کاربید تنگستن (تکنولوژی پوشش سطح پورشه)، پاسخگویی سریع‌تر و سایش کمتری داشته و تا 90 درصد دودهٔ کمتری نسبت به دیسک‌های ترمز چدنی معمولی تولید می‌کند.

پورشه ماکان توربو مدل 2020 با پیشرانهٔ جدید

امکانات دیگر  پورشه ماکان توربو مدل 2020

علاوه بر این، برای این کراس‌اوور جدید امکان سفارش ترمزهای کامپوزیت سرامیکی پورشه به همراه تعلیق بادی قابل تنظیم و سیستم کنترل گشتاور بُرداری پورشه هم وجود دارد. ماکان توربو در ظاهر اما مانند دیگر محصولات سری توربوی پورشه تغییراتی جزئی را نسبت به نسخه‌های ضعیف‌تر تجربه کرده که صرفاً به سر اگزوزهای چهارتایی، اسپویلر بزرگ‌تر و جلو پنجرهٔ متفاوت محدود می‌شوند. رینگ‌های این خودرو نیز به‌ صورت استاندارد از نوع 20 اینچی هستند.

پورشه ماکان توربو مدل 2020

امکانات داخل پورشه جدید

پورشه برای داخل ماکان توربوی جدید صندلی‌های اسپرت جلو با تنظیم برقی 18 جهته، سیستم صوتی Bose با 14 بلندگو، رو سقفی آلکانترا، نمایشگر 10.9 اینچی برای سیستم اطلاعاتی - سرگرمی و شارژر بی‌سیم سفارشی را در نظر گرفته است. پورشه ماکان توربو مدل 2020 از سه‌ ماههٔ پایانی سال جاری با قیمت پایهٔ 84,950 دلار راهی نمایندگی‌های فروش در سراسر ایالات‌ متحده می‌شود.

پورشه ماکان توربو مدل 2020