پورشه ماکان S دست‌پرورده Exclusive Manufaktur

افرادی که به دنبال خرید خودروهای لوکس هستند به ندرت نسخه های پایه را انتخاب می کنند به همین دلیل است که بسیاری از لوکس سازان روش های متعددی برای شخصیی سازی خودروها پیش روی مشتریان گذاشته اند.

این بار درباره‌ی پورشه سخن می‌گوییم که بخش سفارشی ساز خاص خود را داشته و این بخش پورشه Exclusive Manufaktur نامیده می‌شود. این بخش قبلاً هم روی ماکان کار کرده است.

 

در اکتبر سال 2017 نسخه‌ی پیش از فیس لیفت ماکان توربو دارای تمامی بهبودهای بصری و داخلی ممکن بوده و قیمت چشمگیر 166091 یورویی داشته است. این قیمت فراتر از بهای دو مدل پایه‌ی ماکان بوده است.

هم اکنون پورشه Exclusive دست خود را روی ماکان S مدل 2019 فیس لیفت گذاشته و تصمیم به استفاده از رنگ خاکستری متالیک ولکانو و رینگ های 20 اینچی گرفته است . برادر کوچکتر کاین با استفاده از پکیج اسپورت دیزاین خاص تر هم شده است. از جمله تغییرات این خودرو می توان به بخش جلو با رنگ متفاوت، پانل های کناری رنگ شده و برخی بازنگری های جزئی در عقب خودرو همچون دیفیوزر بر گرفته از موتور اسپورت اشاره کرد. پورشه همچنین از طرح مشکی براق برای دستگیره درب ها و چهار خروجی اگزوز استفاده کرده است.

کابین این کراس اوور اسپورت هم به اندازه‌ی ظاهر آن خاص بوده و پورشه Exclusive از پوشش چرم دو رنگ مشکی و بژ استفاده کرده است. به منظور افزایش تأثیر بصری روی بیننده، این خودروساز از نوارهای مشکی مرکزی برای صندلی سود برده است. همچنین در دیگر بخش‌های کابین همچون ستون فرمان، کنسول‌ها و حتی گوشه‌های کف‌پوش‌ها از چرم استفاده شده است. با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان درخواست کرد نشان‌های پورشه روی پشت‌سری‌ها و استراحتگاه‌های دست حک شود.