احتمال جابجایی محل تولید پاسات از ترکیه به اسلواکی

 

گروه فولکس‌ واگن به دنبال جابجایی محل تولید پاسات از آمدن آلمان به بخش‌های شرقی اروپاست. تا همین چند هفته پیش ژرمن‌ها ترکیه را برای تولید این خودرو انتخاب کرده بودند اما با آغاز عملیات نظامی ترکیه در سوریه این تصمیم به حالت تعلیق درآمد.

جابجایی محل تولید پاسات از ترکیه به اسلواکی

 

احتمال تولید فولکس پاسات در اسلواکی بجای ترکیه

 

از آنجایی که تأسیسات تولید امدن به زودی فقط به تولید خودروهای الکتریکی خواهد پرداخت بنابراین فولکس‌واگن نیازمند تصمیم‌گیری سریع است. گفته می‌شود یکی از راه‌ها انتقال تولید پاسات به کارخانه‌ی فولکس در براتیسلاوای اسلواکی است.

این کارخانه قبلاً مشغول تولید شاسی بلندهای فولکس توارگ و آئودی Q7 و همچنین مدل‌های شهری آپ، Mii و سیتی گو بوده هرچند تولید این سه خودروی کوچک به خاطر کاهش تقاضا متوقف شده است.

با مخالفت یکی از اعضای هیئت مدیره ی فولکس‌واگن در انتقال تولید پاسات به ترکیه به نظر می‌رسد که این برند آلمانی احتمالاً محل جدیدی را برای تولید این خودرو در نظر خواهد گرفت.

 

جابجایی محل تولید پاسات از ترکیه به اسلواکی

 

جابجایی محل تولید پاسات از ترکیه به اسلواکی

قبلاً فولکس‌واگن منطقه مانیسا را که در 40 کیلومتری ازمیر ترکیه قرار داشت به عنوان محل تولید فولکس پاسات و اشکودا ساپرب انتخاب کرده بود و ظرفیت سالانه‌ی تولید آن نیز حدود 300 هزار دستگاه اعلام شده بود.

جدای از اسلواکی، دیگر کشورهای اروپای شرقی همچون بلغارستان، رومانی و صربستان نیز امیدوار هستند پذیرای کارخانه‌ی بعدی فولکس‌واگن باشند.

 

جابجایی محل تولید پاسات از ترکیه به اسلواکی

 

همچنین قبلاً شایعاتی درباره‌ی تصمیم فولکس‌واگن برای انتقال بخشی از تولید اشکودا کاروک به براتیسلاوا بجای تولید در ترکیه منتشر شده است.