رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی


مطلب امروز ما درباره خبر داغ خودرو ساز بزرگ ژاپنی و نیسان با رونمایی از نسل جدید ، نسل سوم قشقایی ، در ادامه با مایکت کار همراه باشید...

موقعیت خود را به عنوان رهبر در بخش کراس اوورهای اروپا تقویت می کند  از زمان اختراع این قطعه توسط نیسان در سال 2007 ، بیش از سه میلیون واحد قشقایی فروخته شده است.
برای این تکرار جدید ، نیسان اصول راهنمایی را که باعث ایجاد مفهوم ، طراحی و توسعه دو نسل قبلی قشقایی شده است حفظ کرده است : طراحی زیبا ، بسته بندی پیشرفته و پیشرانه کارآمد ، همراه با کیفیت بالا و تجربه رانندگی از بخش بالاتر. پلت فرم جدید اتحاد CMF-C، یک نمایش از مهندسی پیشرفته، نوآوری و فن آوری پیشرفته، نیسان جدید قشقایی دوباره بالا بردن پرچم موفقیت خود برای مشتریان از نمونه های قبلی خود ، سبک Qashqai جدید توسط تیم نیسان دیزاین اروپا مستقر در مرکز لندن (انگلیس) هدایت می شد ، در حالی که مهندسی آن توسط مرکز فنی نیسان اروپا واقع در کرانفیلد ، بدفوردشایر (انگلستان) هدایت می شد.

 


جذابیت چشمگیر ، طراحی زیبا


همانند دو نسل قبلی ، طراحی نیسان قشقایی کاملاً جدید از استودیوی طراحی اروپایی نیسان در لندن ، انگلستان انجام شد..
اگرچه در سبک خود نیسان قشقایی به شکلی اشتباه ، نسل سوم عضلانی ، تیز و مدرن تر است.
 در نمای خارجی ، وضعیت بدنه پیشرفته قشقایی با خطوط برجسته شانه ، فاصله محوری و چرخ های آلیاژی 20 اینچی تحمیلی که برای اولین بار به قشقایی معرفی شده ، هدفمندتر است..
 فاصله دو محور ماشین + 20 میلی متر با طول کلی + 35 میلی متر افزایش یافته است. برای حضور بهتر در جاده ، ارتفاع (25 میلی متر +) و عرض 32 میلی متر افزایش یافته است.
 قسمت جلویی نیسان قشقایی کاملاً جدید دارای مشبک بزرگ شده Nissan V-Motion است که برای تأکید بر دقت آن ، در کروم با نوار سوزنی ثانویه کروم ساتن به پایان رسیده است .
این چراغ جلو با چراغ های جلو ماتریس پیشرفته باریک و کامل همراه با چراغ های روشن همانند بومرنگ است. فاصله فوق العاده تنگ بین همه این جزئیات باعث ایجاد یک احساس عالی و دقیق می شود.
 نورپردازی رو به جلو در قشقایی جدید از مدل قبلی ارتقا یافته و به لطف استفاده از فناوری LED از طراحی باریک تر و واضح تری برخوردار است.
 از کنار احساس پویایی را نیز نشان می دهد ، بیشتر ورزشکار و پویا به نظر می رسد..

 

 

رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی


فضای داخلی بالا


 کابین نیسان قشقایی  راحت و فرمانبر ، استاندارد جدیدی را برای احساس برتر ، طراحی متمایز و قابلیت استفاده بیشتر ارائه می دهد.، با ایجاد یک محیط اطمینان بخش و آرام بخش ، از نور سفید محیطی جدید در کل کابین استفاده می شود ، با یکنواختی یک اثر عالی و هماهنگ.

 


 توجه زیادی به کیفیت ارگونومیک و زیبایی دنده ، سوئیچ و دکمه ها با احساس لمسی با کیفیت بالا و احساس اطمینان به کاربران داده شده است.


 کنترل متصل


نیسان قشقایی جدید یک سیستم سرگرمی و سرگرمی پیشرفته با مجموعه گسترده ای از خدمات متصل از جمله تلفیق بی دردسر تلفن های هوشمند ، WiFi درون ماشین برای حداکثر هفت دستگاه و NissanConnect Services ، یک برنامه اختصاصی ارائه می دهد که با آن می توانید با خودرو تعامل و نظارت داشته باشید.
 صفحه نمایش بزرگتر و با وضوح بالاتر 9 اینچ NissanConnect یک درگاه دیجیتال برای ناوبری ، سرگرمی و تنظیمات وسیله نقلیه است و با Android Auto® و Apple CarPlay compatible سازگار است ، همچنین بی سیم Apple CarPlay introduced نیز معرفی شده است.

 

رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی


 یک صفحه نمایش جدید چند منظوره کاملاً الکترونیکی و کاملاً الکترونیکی 12.3 اینچی TFT گزینه ای با قابلیت تنظیم جهت نمایش ناوبری ، سرگرمی ، ترافیک یا اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه را ارائه می دهد که همگی از طریق کلید جدید لمسی روی فرمان کنترل می شوند. یک بافت شیشه ای برش خورده سنتی " کیریکو " نیز به زمینه دیجیتال TFT اضافه می شود - اشاره ای به DNA ژاپنی نیسان.
 صفحه نمایش جدید و نوآورانه 10.8 اینچی Head-Up (HUD) بزرگترین اندازه تصویر را در بخش ارائه می دهد. ناوبری کلیدی ، کمک راننده و اطلاعات جاده در خط دید راننده بر روی شیشه جلو اتومبیل پیش بینی می شود.
 مهارت های خانه به اتومبیل با دستیار Google و دستگاه های آمازون الکسا سازگار است. این سیستم از طیف گسترده ای از دستورات پشتیبانی می کند ، از جمله توانایی رانندگان برای ارسال مقصد به ناوبری خودرو با مکالمه با دستگاه هوشمند آنها ، به حداقل رساندن زمان مورد نیاز برای ورود به مقصد.


 از طریق برنامه تلفن هوشمند NissanConnect Services ، توابع کنترل وسیله نقلیه مانند بوق و چراغ از راه دور و همچنین قفل و باز کردن قفل درب از راه دور در دسترس هستند. هشدارهای هوشمند همچنین می تواند تنظیم شود از جمله سرعت ، زمان و منطقه با اعلان های برنامه اگر وسیله نقلیه از پارامترهای تنظیم شده فراتر رود.
اگر از ناوبری تلفن خود استفاده نمی کنید ، رانندگان می توانند به نقشه های سه بعدی و ترافیک زنده دسترسی پیدا کنند که شامل ویژگی های پیشرفته ناوبری مانند به روزرسانی نقشه های هوا ، شرایط ترافیکی در زمان واقعی ، نمای خیابان Google و قیمت سوخت است.


 فرماندهی آسایش


 قشقایی جدید با داشتن دید بهتر به جلو ، کنار و عقب ، به رانندگان احساس کاملی از محیط خود می دهد. این تجهیزات شامل زاویه بازتر شیشه جلو اتومبیل ، طراحی ستون جلوی نازک تر و آینه های جانبی نصب شده بر روی درب ، به جای ستون a ، مناطق کاهش دید.

 

رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی


 فضای زانو برای سرنشینان عقب با فاصله بیشتر بین راننده و سرنشین جلو 28 میلی متر به 608 میلی متر رسیده است. فضای جلو و عقب به لطف افزایش اندک در ابعاد خارجی ، 15 میلی متر افزایش یافته است.
اصلاحات در طراحی ارگونومیک درگاه ها به این معنی است که ورود و خروج نیسان قشقایی جدید نسبت به نسل های قبلی آسان تر است ، به ویژه در فضاهای محدود مانند پارکینگ های چند طبقه مشهود است . در مواردی که فضا اجازه می دهد ، درهای عقب تا 85 درجه باز می شوند و امکان دسترسی راحت تر به نوزادان و کودکان در صندلی های کودک را فراهم می کنند..


پیشرانه های الکتریکی


نیسان قشقایی جدید با پشتیبانی از هدف نیسان برای دستیابی به فروش 50٪ برقی در اروپا تا سال 2024 ، نه تنها با بنزین 1.3 DiG -T مجهز به فناوری ترکیبی ملایم در دسترس خواهد بود ، بلکه همچنین نشان دهنده اولین e-POWER اروپا ، نوآورانه نیسان است. و پیشرانه برنده جایزه که از خودروهای الکتریکی پیشگام نیسان LEAF فناوری بهره می گیرد.
با هر دو نوع 2WD و 4WD ، گیربکس 6 سرعته دستی یا جدید Xtronic ، و موتور الکتریکی خالص با مجوز e-POWER ، گزینه های پیشرانه کاملا جدید قشقایی برای هر یک از نیازهای مشتری با لذت رانندگی در قلب تمام پیشرانه تأمین می شود پیکربندی.

 

رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی


هنگام حرکت تا توقف ، با سرعت کمتر از 18 کیلومتر در ساعت و "ترمز گرفتن" ، موتور خاموش می شود و انرژی ذخیره شده برای تأمین تجهیزات الکتریکی خودرو استفاده می شود. این اجازه می دهد تا توقف موتور تمدید شود و در نتیجه مصرف سوخت کاهش یابد.
 سیستم هیبریدی ملایم با موتور بنزینی تصفیه شده و معتبر 1.3 DiG -T که در سال 2018 به نیسان قشقایی معرفی شد ، جفت شده است. این موتور برای قشقایی جدید با 50 قطعه تازه طراحی شده و انطباق کامل Euro6-d بیشتر بهبود یافته است.

 موتور 1.3 بنزینی با دو خروجی نیرو - 138 اسب بخار و 156 اسب بخار - با جعبه دنده 6 سرعته دستی یا جعبه دنده جدید Xtronic (فقط 156 اسب بخار) ارائه می شود. حداکثر قدرت موتور با 5500 دور در دقیقه ، با حداکثر گشتاور موجود 270 نیوتن متر با 1750 دور در دقیقه مناسب در 156 اسب بخار Xtronic و انواع قدرت بالای MT.
 در نسخه های دستی جعبه دنده برای یک تغییر سریعتر ، مستقیم تر و اسپرت تر بهبود یافته است. نسل جدید گیربکس Xtronic به لطف پیشرفت هایی از جمله سیستم پمپ روغن دوقلو با پمپ روغن جدید الکتریکی ، مصرف سوخت و احساس شتاب بهتری را ارائه می دهد.
 2WD در هر دو نسخه 138 اسب بخار و 156 اسب بخار در دسترس است ، در حالی که 4WD فقط در مدل های 156 اسب بخاری Xtronic در دسترس خواهد بود . یک سیستم کنترل جدید 4WD و حالت انتخاب رانندگی بصری و هوشمندانه تری است و با پنج حالت رانندگی - استاندارد ، ECO ، Sport ، Snow و Off-Road خود را با شرایط خارجی تطبیق می دهد. در صورت لغزش چرخ ، زمان عملکرد سیستم 4WD با فاکتور پنج تا حدود 0.2 ثانیه کاهش می یابد.

 


 قدرت الکترونیکی


 قشقایی جدید اولین استقرار سیستم درایو e-POWER ابتکاری نیسان را به اروپا وارد می کند. سیستم e-POWER منحصر به فرد نیسان و یکی از key اصلی در استراتژی تحرک هوشمند شرکت ، رویکردی منحصر به فرد برای الکتریسیته با ایجاد هیجان انگیز در رانندگی هر روزه است..
 سیستم e-POWER جدید قشقایی از یک باتری و پیشرانه با قدرت بالا و یکپارچه با نسبت متراکم متغیر پیشرو در رده موتور 154 اسب بخار ، ژنراتور برق ، اینورتر و موتور الکتریکی 140 کیلووات با اندازه و توان تولید مشابه در وسایل نقلیه الکتریکی نیسان تشکیل شده است. . این یک راه حل منحصر به فرد است که ترکیبی از شتاب خطی لذت بخش و یکپارچه است که مشخصه EV است ، اما بدون نیاز به شارژ.
 برای تأمین خواسته های معمول مصرف کنندگان اروپایی و رانندگی روزمره آنها ، نصب e-POWER برای نیسان قشقایی جدید به طور قابل توجهی ارتقا یافته است . جایی که کاربرد در نوت - پرفروش ترین خودروی ژاپن در سال های اخیر - یک موتور 1.2 بنزینی است که واحد باتری را شارژ می کند و قدرت نهایی 106 اسب بخار است. برای اروپا این موتور به یک موتور 1.5 لیتری بنزینی ، با خروجی نهایی 140 کیلووات 187 اسب بخارارتقا یافته است.

 

رونمایی از نسل جدید نیسان قشقایی

 عنصر منحصر به فرد e-Power این است که موتور بنزینی فقط برای تولید برق استفاده می شود ، در حالی که چرخ ها کاملا توسط موتور الکتریکی هدایت می شوند. این بدان معنی است که موتور همیشه می تواند در محدوده مطلوب خود کار کند ، که منجر به بهره وری سوخت برتر و انتشار CO2 کمتر در مقایسه با یک موتور احتراق داخلی است.
 به لطف درایو موتور الکتریکی خالص ، تأخیری در موتور احتراق داخلی یا ترکیبی سنتی وجود ندارد. پاسخ فوری احساس گشتاور بالا و شتاب دهنده بهترین سطح را در سرعت های مختلف ارائه می دهد تا سبقت یا ادغام در بزرگراه را آسان تر و اعتماد به نفس بیشتری ایجاد کند.
 مشابه LEAF ، Qashqai e-POWER جدید از تجربه رانندگی کاملاً جدید "یک پدال" به نام e-Pedal سود می برد. رانندگان می توانند فقط با استفاده از پدال گاز شروع به کار ، شتاب و کاهش سرعت کنند.


کمک راننده ProPILOT به روز شده


قشقایی جدید به نسل بعدی کمک راننده ProPILOT مجهز خواهد شد و پشتیبانی بیشتری از راننده را در شرایط گسترده تری به ارمغان می آورد. این سیستم ProPILOT با Navi -link نامیده می شود ، برای کاهش خستگی و استرس هنگام رانندگی طراحی شده است ، در حالی که استفاده از آن بسیار مشهود است.  فقط با گیربکس Xtronic موجود است.
ProPILOT با Navi -link قادر به تسریع و ترمز خودرو در یک خط در یک بزرگراه است. این سیستم می تواند خودرو را به کروز با سرعت مجموعه ای تسریع، و می تواند ترمز پایین خودرو را به 0 کیلومتر / ساعت در ترافیک توقف شروع سنگین. اگر وسیله نقلیه در کمتر از سه ثانیه در حالت ایستاده باشد و ترافیک جلوی اتومبیل دور شود ، سیستم می تواند به طور خودکار از سر گرفته شود..
در نیسان قشقایی جدید ، سیستم به روز شده ، اکنون می تواند سرعت ماشین را با توجه به شرایط خارجی اضافی تطبیق دهد: هنگامی که ماشین به یک منطقه با سرعت پایین تر در بزرگراه عبور می کند ، سیستم قادر به خواندن علائم جاده ای و در نظر گرفتن ناوبری است سرعت سیستم را کاهش می دهد تا سرعت قشقایی را به سرعت مناسب کاهش دهد ، به این معنی که راننده نیازی به تنظیم دستی سرعت کنترل کروز ندارد.
این سیستم همچنین می تواند از داده های سیستم ناوبری برای تنظیم سرعت نزدیک شدن به منحنی ها یا رمپ های خروجی که شعاع شدیدتری دارند استفاده کند..
علاوه بر این ، ProPILOT با Navi -link اکنون می تواند با رادارهای نقطه کور نیسان قشقایی برای کمک به مداخله در اصلاح ورودی فرمان کمک کند تا از مانور تغییر مسیر در صورت وجود وسیله نقلیه در منطقه نقاط کور جلوگیری کند..
اخبار دیگر شامل هشدار "محافظت از پهلو" برای موقعیت های شهری است که به راننده خطر تماس با یک شی در کنار خودرو را هشدار می دهد ، به طور معمول هنگام تبدیل شدن به یک پارکینگ سوپرمارکت. و قشقایی جدید همچنین می تواند برای جلوگیری از برخورد هنگام برگشت از فضا ، به لطف بروزرسانی در هشدار تشخیص اشیاing در حال حرکت ، با استفاده از ترمز برای جلوگیری از برخورد در صورت شناسایی مانع در حال حرکت ، مداخله کند..
امنیت اضافی به صورت ترمز اضطراری فوروارد هوشمند نیسان با عملکرد پیش بینی شده است. به لطف فناوری پیشرفته رادار ، سنسورها قادر به خواندن جاده فراتر از ماشین جلویی هستند تا تشخیص دهند که آیا وسیله نقلیه به طور ناگهانی ترمز می کند. این سیستم برای کاهش احتمال برخورد از ترمزها استفاده خواهد کرد.
یکی دیگر از ویژگی های مجموعه فناوری ایمنی موجود در قشقایی جدید ، کیسه هوای مرکزی جدید است که از بین دو صندلی جلو مستقر می شود تا از تماس سرنشینان ردیف جلو در صورت بروز عارضه جانبی جلوگیری کند. کیسه هوای مرکزی کیسه های هوا راننده و سرنشین و همچنین کیسه های هوا جانبی و پرده ای را که به صورت استاندارد در قشقایی جدید نصب می شوند ، مکمل می کند.


چراغهای جلوی LED هوشمند


برای قشقایی جدید ، مهندسان نیسان یک سیستم چراغ جلو پیشرفته ساخته اند که شکل پرتو را با توجه به شرایط جاده و سایر کاربران جاده متناسب می کند. این پرتو به 12 عنصر منفرد تقسیم شده است که با تشخیص وسیله نقلیه ای که در حال پیشروی است به طور انتخابی غیرفعال می شوند. به لطف این نوآوری ، می تواند پرتوی روشن تر و گسترده تری را ایجاد کند ، اما شکل به طور موثری تغییر می کند ، بنابراین کاربران جاده ای که در حال آمدن هستند خیره نمی شوند.
"قشقایی جدید انتظارات مشتریان از یک ماشین خانوادگی را تغییر خواهد داد. راحتی ، پالایش و فناوری با وسایل نقلیه سطح بالا قابل مقایسه خواهد بود ، در حالی که تجربه رانندگی رانندگان و مسافران را راضی خواهد کرد. با فناوری جسورانه نیسان e-POWER ، ما احساس می کنیم که مشتریان بدون داشتن نگرانی در دام ، احساس یک نیروی محرکه الکتریکی را دوست خواهند داشت.

 

مترجم : R.Hesami

Myketcar Group