محصول بعدی نیسان نیسمو احتمالا یک پیکاپ است؟!

رئیس نیسان استرالیا این شرکت را برای سرمایه‌ گذاری در تولید نسخه‌ی قوی‌تر پیکاپ ناوارا که می‌تواند با فورد رنجر رپتور رقابت کند تحت‌ فشار گذاشته است.

او می‌خواهد در این خودرو بجای پیشرانه‌ی 4 سیلندر توربودیزل کنونی نیروگاهی با سیلندرهای بیشتر بکار رود.

نیسان ناوارا

استفان لستر به کارز گاید گفته است:

ما دوست داریم تیم نیسان پیشرانه‌های قدرتمند بکار رفته در سایر محصولات را روی ناوارا نصب کند. مطمئن باشید که ما همیشه به آن‌ها می‌گوییم یک محفظه پیشرانه‌ی بزرگ برای قرار گرفتن نیروگاهی با سیلندرهای بیشتر وجود دارد.

نیسان نیسمو

 

نسل جدید فرونتیر

حتی اگر لستر به آرزوی خود هم برسد احتمال عرضه‌ی چنین خودرویی در آمریکا وجود ندارد. در این کشور پیکاپ میان سایز فرونتیر عرضه می‌شود که وجه اشتراکی با نسل فعلی ناوارا ندارد. نسل جدید فرونتیر ظاهراً در سپتامبر سال 2020 عرضه خواهد شد اما گفته می‌شود این خودرو از پلتفرم ناوارا استفاده نخواهد کرد.

نیسان نیسمو

  

نسل فعلی فرونتیر به عنوان خودروی مدل سال 2005 عرضه شده اما فروش برای چنین خودروی قدیمی‌ای هنوز هم مناسب است. نیسان تا ژوئن 2019 فروش 39322 دستگاهی را ثبت کرده که افت 5.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش را نشان می‌دهد. با وجود چنین فروش مناسبی، نیسان نیازی به عجله برای تولید نسل جدید فرونتیر وجود ندارد.

نیسان نیسمو

خبر از رنجر رپتور

از طرف دیگر تصاویر جاسوسی نشان می‌دهند فورد در حال آماده‌ سازی رنجر رپتور برای عرضه در آمریکاست. این خودرو ظاهراً بجای پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربودیزل بکار رفته در رنجر رپتور سایر بازارها از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 2.7 لیتری توربو با قدرت 325 اسب بخار و گشتاور 542 نیوتون متر استفاده خواهد کرد.