نمایشگاه خودرو شهر آفتاب

 

این بهانه ای است که شهر آفتاب که مکانی برای نمایشگاه های بین المللی تهران در نظر گرفته شده و امسال پس از بیماری کرونایی شاید رنگ و بوی مناسب تری داشته باشد .

 

در این زمان مشکلات اقتصادی مردم اینگونه ، همایش و نمایش را کمرنگ تر می کند ، حتی اگر بخواهیم گله ای از خودروساز های ایران بکنیم در ایران تاریخ یک خودرو بی کیفیت پژو 207 دنده را باید به مبلغ 570 میلیون خریداری کنیم ...!!!!

 

خبرهایی که می شنویم باید در تاریخ ثبت شود ، شاید در تاریخ مکتوب شود که قرار است بعد از 5 سال واردات خودرو در ایران آزاد شود و آن هم به شرطی و شروطی ؟؟!!!!!

 

اما صحبت از خودرهایی بین 1500 سی سی تا 2000 سی سی بین قیمت 20.000 هزار تا 25.000 هزار دلار

 

چرا از اکنون باید خط بطلان به این خبر کشید ، زیرا در حال حاضر یک پژو 207 نزدیک 20.000 دلار است  (دلار 29.800 تومان ) .

 

چگونه میخواهید اجازه واردات دهید  ؟ چرا باید از حرف رمز استفاده کنیم ؟؟ مگر قرار نیست از اول خرداد ارز ترجیحی از 4200 تومان از کالا ها برداشته شود .

پس معیار واردات حرف خروس قندی به بچه است ....

 

من از اینجا اعلام میکنم که خودرو وارد نکنید ، اما خودرو هم نسازید ، این منفعت اش بیشتر است .

این نیرو و عظمت کار را در صنعت تراکتور سازی استفاده کنید بهتر است .

 

چون باعث رونق کشاوری میگردد و چه بسا چرخ صنعت را بهتر نیز بچرخاند و در تولیدات کشاورزی عیار کیفیت بهتر شود .

این گله نیست ، از این بهتر پیشنهادی دارید اعلام نمایید .

 

شرکت ایران خودرو و همسایه دیرینه خود سایپا را به منطقه موزه عبرت تبدیل کنید و بنویسید که نتوانستیم یک گیربکس اتومات طراحی کنیم با انکه صادر کننده خودرو بودیم .

 

یادم می آمد که هر زمان برای طراحی بدنه خودرو به این دو شرکت دعوت میشدیم ، جای کارو پیشنهاد ،  صور و سار مدیران کوک بود و از روز بعد آپشن های خودروهای خود را کسر میکردند و حتی مچاله کاغذ های طراحی ما را در شومینه دفتر کارشان هم نمیریختند که از گرما طراحی دانش ما گرم شوند.

 

صد افسوس که حالا میبایست برویم و از مهندسی معکوس چینی ها لذت ببریم و برای واردات این خودرهای بی کیفیت فرش قرمز پهن کنیم .

 

خبرهایی که درز کرده این است که فعلن بهمن موتور پیش تاخته واردات خودرهای چینی است و اکنون هم دو الی سه خودرو در نمایشگاه آفتاب رونمایی خواهد کرد .

 

برویم و ببینیم چه پیش خواهد آمد .

 

دل نوشته : م . حسامی