تغییر برنامه مزراتی برای تولید محصولات جدید

در مراسمی که به منظور ارائه‌ی گزارش مالی سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری فیات-کرایسلر برگزار شده بود نقشه‌ی راه اصلاح شده‌ی مزراتی نیز به نمایش درآمد.

برنامه‌های این خودروساز برای ادامه‌ی مسیر خود حدود یک سال پیش منتشر شده بود اما برنامه‌ی جدید این برند کاملاً متفاوت بوده و در سال 2020 شاهد عرضه‌ی مدل‌های جدید و فیس لیفت شده به بازار خواهیم بود.

تغییر برنامه مزراتی برای تولید محصولات جدید

مزراتی و ارتقا سه محصول

مزراتی به دنبال ارتقای سه محصول کنونی خود یعنی لوانته، گیبلی و کواتروپورته است. در برنامه‌ی قبلی این برند اشاره‌ای به این سه خودرو نشده بود بلکه قرار بود نسل‌های جدید آن‌ها در سال 2022 عرضه شود. البته تغییر در برنامه‌های مزراتی به معنی عدم عرضه‌ی نسل جدید آن‌ها نیست. نسل جدید لوانته در سال 2023 عرضه خواهد شد و کواتروپورته ی جدید نیز همچنان برای سال 2022 برنامه‌ریزی شده است. البته در برنامه‌ی جدید این برند فعلاً خبری از گیبلی جدید نیست.

تغییر برنامه مزراتی برای تولید محصولات جدید

تغییر برنامه مزراتی برای تولید محصولات جدید

 

برنامه های جدید مزراتی برای اسپرت ها

یکی از مهم‌ترین حذف شده‌های برنامه‌ی جدید مزراتی کوپه و کانورتیبل آلفیری است که قرار بود هر دو در سال 2022 معرفی شوند. البته همه‌ چیز در یک سال اخیر تغییر کرده است.

در برنامه‌ی جدید این خودروساز ایتالیایی به دو خودروی اسپورت کوپه و کانورتیبل کاملاً جدید اما بدون نام اشاره شده که به ترتیب در سال‌های 2020 و 2021 پدیدار خواهند شد.

این خودروها نام آلفیری را به خود نگرفته اند اما می‌دانیم که مدل تولیدی آلفیری در نیمه اول سال بعد رخ‌نمایی خواهد کرد. شانس زیادی وجود دارد که این خودروهای اسپورت جدید همان آلفیری کوپه و کانورتیبل باشند.

گرن کابریو

اگر چه مزراتی سال آینده کاملاً مشغول معرفی محصولات نو نوار شده خواهد بود اما سال 2021 نیز پر از تغییرات است چرا که شاهد تولید یک شاسی‌ بلند کوچک‌تر از لوانته، گرن توریسموی جدید و همان کانورتیبل کاملاً جدید خواهیم بود.

در برنامه‌ی قبلی خبری قرار بود شاسی‌بلند جدید این برند سال 2022 تولید شود و کلا خبری هم از نسل جدید گرن توریسمو نبود. مزراتی در سال 2022 خودروی جدید گرن کابریو را هم معرفی خواهد کرد.

تغییر برنامه مزراتی برای تولید محصولات جدید

تغییرات دیگری هم وجود دارند. سه خودروی کوپه، کانورتیبل و شاسی‌بلند جدید این برند از نوع الکتریکی خواهند بود. این در حالی است که قبلاً قرار بوده نسخه‌های الکتریکی لوانته، گیبلی، کواتروپورته و آلفیری کوپه و کانورتیبل تولید شد. 

 

ایجاد تغییر در برنامه‌ی مزراتی خیلی سورپرایز کننده نیست چراکه صنعت خودرو دائماً در حال تغییر و تکامل بوده و سلیقه‌ی مشتریان نیز فرق می‌کند. احتمال تغییر همین برنامه‌ی جدید در یک سال آینده هم وجود دارد!