علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

 

حال علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

توضیح دادن فروش خودروی جدیدی گاهی اوقات می‌تواند سخت باشد اما برخی مواقع داده‌ها کاملاً گویا هستند. زمانی که یک خودرو چند سال بدون به‌ روزرسانی مهمی در بازار حضور داشته باشد معمولاً با افت فروش روبرو خواهد شد.

برعکس، اگر یک خودرو نسل عوض کند افزایش فروش را تجربه خواهد کرد؛ اما درباره مزدا 3 سدان و هاچبک مدل 2020 چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

 

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

 

نسل جدید سدان و هاچبک مزدا در مدل سال 2019 کاملاً نونوار شد اما اگر نگاهی به آمار فروش این خودرو در سال پیش داشته باشید شاهد افت وحشتناک 21.5 درصدی برای فروشش خواهید بود.

این خودروساز ژاپنی البته آمار فروش ژانویه 2020 خود را نیز منتشر کرده که طی آن شاهد فروش 23621 دستگاهی خودروهای مزدا بوده‌ایم. این عملکرد حاکی از افزایش فروش 17.8 درصدی نسبت به ژانویه 2019 است اما هنوز هم مزدا 3 خبر خوبی را به ما نمی‌رساند!

 

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

از 23621 دستگاه خودروی فروخته شده در ماه ژانویه، تنها 2496 دستگاه آن‌ها از نوع مزدا 3 بوده‌اند. برای مقایسه بد نیست بدانید CX-5 به خانه 12908 نفر راه یافته و رشد فروش 21.2 درصد نسبت به سال 2019 را ثبت کرده است.

بد نیست بدانید مزدا 3 در ژانویه 2019 به فروش 4596 دستگاهی دست یافت و با توجه به داده‌های ذکر شده می‌توان گفت این خودرو در ماه ژانویه 2020 افت شدید 45.7 درصدی داشته است. شاید بتوان به راحتی گفت خریداران محصولات مزدا کراس اوورهای این برند را ترجیح می‌دهند اما حتی مزدا 6 سدان که قدیمی‌تر از مزدا 3 می‌باشد رشد فروش 8.4 درصدی در ژانویه را ثبت کرده است.

 

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

 

آمار فروش مزدا 3

تفسیر آمار فروش مزدا 3 سخت است زیرا این خودرو از هر نظر محصولی عالی بوده و یکی از جدیدترین محصولات مزدا می‌باشد. این خودرو با استایلی شیک، کابینی لوکس و سیستم چهار چرخ محرک معرفی شده بود.

مزدا 3 و سوبارو ایمپرزا هم‌اکنون تنها سدان های کامپکت غیر لوکسی هستند که سیستم چهار چرخ محرک را عرضه می‌کنند اما شاید خریداران همین ویژگی‌ها را در کراس اوورها می‌یابند.

 

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

مزدا CX-30 

مزدا CX-30 جدید در ماه ژانویه فروش 2368 دستگاهی داشته است. فروش بالای کراس اوورها می‌تواند افت محبوبیت خودروهای دیگر را توجیه کند اما ما فکر می‌کنیم مزدا 3 از مشکل دیگری رنج می‌برد و آن‌هم نیاز به تولید نسخه‌ای پرفورمنس است.

 

علت عدم خرید مزدا 3 جدید چیست؟!

ترجیح سدان ها و هاچبک ها

کراس اوورها بازار سطح میانی را قبضه کرده‌اند؛ اما افراد ماشین باز همچنان سدان ها و هاچبک ها را ترجیح می‌دهند بنابراین مزدا 3 نیازمند قدرت بیشتر برای خودنمایی است. با قدرت 186 اسب بخاری، مزدا 3 خودروی کندی نیست اما حس می‌کنیم این خودرو نیازمند مدلی سریع‌تر با ترمزها و سیستم تعلیق بهبود یافته است.