به دنیا هیولا SL  خوش آمدید

 

 

مرسدس بنز یک رودستر جدید با موتور V8  تولید کرده است که میتواند شکافی عمیق برای دیگر خودروهای رودستر دیگر باشد .

زیر درب موتور این یک توربو شارژ 2+2 نهفته است که میخواهد با این موتور 8 سیلندر رابطه عمیقی بین خودرو و راننده آن ایجاد کند .

 

 

این موتور SL43  فقط در مسابقات F1 مورد استفاده قرار میگیرد که اسپانسر اصلی اینگونه موتور شرکت Petronas AMG  است.

شاید تنوع زیادی در سری SL  نباشد ولی در زمان پس از تولید ، جوانان و عاشقان سرعت را متحیر کرده است.

 

 

در زمانی که در این خودرو می نشینید احساس لاکچری بودن ، به شما دست میدهد ، زیرا کیفیت چرم و هارمونی رنگ ها با دقت خواستی طراحی شده است که کسی که این مبلغ را برای یک خودرو پرداخت می کند از فکر وجه واریزی آن به دور باشد.

مروری بر کیفیت موتور می اندازیم ، 
توربو شارژ به تنهای 24 وات برق خودرو را به کام خود می کشد تا بتواند تنفسی برای احتراق موتور محیا سازد.

خروجی توان این موتور 280 کیلو وات و یا 381 اسب بخار است و در زمان RGS  بیشترین توان اضافه شده به آن را 14 اسب بخار میتوان بر آن افزوده کرد.

این خروجی موتور به دو محور جلو و عقب منتقل میگردد که میتوان ارزش موتورهای مثال زدنی پتروناس AMG  را در آن حس کرد.

 

 

ما با تاریخ 70 ساله تولید خودروهای رودستر بنز وقتی آشنا شویم ، در می یابیم که این کیفیت در یک سریال خاطره انگیز گنجانده شده و هر زمان به گذشته این سری برگردیم ، یاد کیفیت مثال زدنی آن در آن دوره تاریخی بر میخوریم .

در سری SL300  در سال 1954  اولین سری رودستر 4 نفره تولید گردید و حال نیز Sl 43 پای خود را در آنجا محکم گذارده و از پیر خسته خود پیروی میکند.

 

 

قابلیت گیربکس Mercedes BENZ SL43

 

نگاهی به این خودرو پر شتاب وقتی می اندازیم که این کیفیت از گیربکس مولتی کلاچ بهره برده و با 9 دنده کیفیت سرعت و شتاب خود را به حداکثر گشتاور 170.000 RPM  میرساند .. شگفتا.....
این مدل مولتی کلاچ اصظلاحا به MCT  معروف است که با اختصار 9G  یا 9 دنده آنرا در ایران صدا می زنیم.

دگمه های Sport  و Sport +  در کنسول مبانی شروع یک خودرو پر جنب و جوش را میدهد اما دگمه Race Start  دیگر لبان ما را میبنند که فقط از دور شاهد یک وسیله نقلیه و یا یک شاهکار مهندسی باشیم .

 

 

در قسمت بیرونی این ماشین واقعا کیفیت دیکته شده مرسدس بنز حکایت از آن دارد که جلو نجره طرح GT  تکرار و کیفیت هایل های آن پهن تر و دو لاین شده است که از نظر کارشناسان مایکت کار ایده آن تکراز شده خودروهای قبلی است .

ایرداکت های هوا برای این خودرو مناسب طراحی شده و ارگونوی سپر باعث میشود که تایر و دیسک ها خیلی خوب خنک شده و بر کیفیت چسبندگی خودرو بر سطح جاده بیافزاید .

بدنه ایرودینامیک خودرو کالا باد را به سطح صندوق عق هدایت می کن و فشار بسیار زیادی بر روی پشت ما شین اعمال می شود.

در زمانی که با Sport+  پدال گاز را فشار میدهیم ، قاعدتا در قسمت جلو رهایی چرخ از سطح زمین بخاطر موتور پر قدرت حاصل میشود که این فشار با اسپویلر برقی مکانیکی تبدیل به یک نیرو رو به جلو شده و حرکت این SL زیبا رو بهینه می کند.

 

 

کیفیت چراغ ها بهتر از گذشته و پرتاب نور با کیفیت 8000 کلوین بصورت خطی تا 150 متر عمق به شما فضای دید می دهد و کمالا هوشمند و با زاویه170 درجه خودرو روشنایی مناسبی برای این هیولای دوست داشتنی است.

در قسمت خطر عقب هم دو خط LED , Neon  طراحی گردیده که کاملا راهنما دینامیک بوده و حرکت رانینگ آن در روشنایی روز چشم نواز است.

 

 

ترجمه شده در گروه مایکت کار

م . کیمیایی

باز نشر این مقاله ترجمه شده باذکر مایکت کار بلا مانع می باشد