مرسدس مقام اول پرفروش ترین برند لوکس امریکا 

 

در سال ۲۰۱۹ ب‌ام‌و به سلطنت چندین سالهٔ مرسدس بنز بر بازار خودروهای لوکس بازار ایالات‌متحده پایان داد و پرفروش‌ترین برند لوکس این بازار لقب گرفت؛ اما به نظر می‌رسد ستارهٔ اشتوتگارت می‌خواهد امسال تاج پادشاهی فروش بازار آمریکا را از رقیب باواریایی باز پس گیرد چراکه در آمار فروش سه‌ماههٔ نخست امسال مرسدس بالاتر از ب‌ام‌و قرار گرفته و سال ۲۰۲۰ را باقدرت آغاز کرده است. در سه ماه اول امسال مرسدس بنز به ‌استثنای ون‌ها، ۶۷,۷۴۶ دستگاه خودرو در ایالات‌متحده به فروش رسانده در حالی که فروش ب‌ام‌و در این مدت ۵۹,۴۵۵ دستگاه بوده است.

 

برتری مرسدس بر ب‌ام‌و در سه ‌ماههٔ دوم سال ۲۰۲۰ هم ادامه پیدا کرده است زیرا فروش این برند اشتوتگارتی در این مدت ۵۹,۴۶۱ دستگاه و فروش باواریایی‌ها ۵۰,۹۵۷ دستگاه بوده است. این یعنی مرسدس بنز در نیمهٔ اول امسال ۱۶,۷۹۵ دستگاه بیشتر از ب‌ام‌و فروش داشته است. همان‌طور که انتظار می‌رود، پرفروش‌ترین محصولات مرسدس بنز در سه‌ماههٔ دوم امسال کراس‌اوورها بوده‌اند به‌گونه‌ای که مدل GLE با ۹,۵۰۰ دستگاه، بیشترین فروش را در بین همهٔ محصولات مرسدس بنز داشته و پس‌ازآن GLC با فروش ۹,۴۶۱ دستگاه با فاصلهٔ نزدیکی در رتبهٔ دوم قرار گرفته است. از سوی دیگر، در سه‌ماههٔ دوم امسال E کلاس هم با فروش ۶,۸۵۷ دستگاه همچنان پرفروش‌ترین محصول سواری مرسدس بنز باقیمانده است.

 

 مرسدس مقام اول پرفروش ترین برند لوکس امریکا 

در جدول فروش برندهای لوکس بازار آمریکا، در سه‌ ماههٔ دوم امسال لکسس با فروش ۵۰,۴۵۶ دستگاه با اختلافی بسیار جزئی در تعقیب ب‌ام‌و بوده درحالی‌که تسلا با فروش ۳۶,۸۰۰ دستگاه هم برای اولین بار جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل، حالا آئودی با فروش ۳۴,۸۴۳ دستگاه به رتبهٔ پنجم سقوط کرده است. پس ‌از این پنج برند لوکس پرفروش بازار آمریکا هم برندهای آکورا با فروش ۲۷,۴۵۸ دستگاه، کادیلاک با ۲۳,۲۹۶ دستگاه و لینکلن با ۲۱,۲۸۱ دستگاه به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. البته باید توجه داشت همان‌ طور که انتظار می‌رفت شیوع ویروس کرونا فروش اکثر خودروسازان در نیمهٔ اول امسال کاهش یافته است.

 

 

آمار فروش برندهای لوکس بازار ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال ۲۰۲۰

     رتبه   

          برند     

       شش ماه اول ۲۰۲۰      

      سه‌ماههٔ دوم ۲۰۲۰   

۱ مرسدس بنز ۱۲۷,۲۰۷ دستگاه ۵۹,۴۶۱ دستگاه
۲ ب‌ام‌و ۱۱۳,۱۰۸ دستگاه ۵۰,۹۵۷ دستگاه
۳ لکسس ۱۰۶,۸۰۱ دستگاه ۵۰,۴۵۶ دستگاه
۴ تسلا ۸۹,۶۰۰ دستگاه ۳۶,۸۰۰ دستگاه
۵ آئودی ۷۶,۲۱۰ دستگاه ۳۴,۸۴۳ دستگاه
۶ آکورا ۵۵,۹۸۹ دستگاه ۲۷,۴۵۸ دستگاه
۷ کادیلاک ۵۳,۶۲۱ دستگاه ۲۳,۲۹۶ دستگاه
۸ لینکلن ۴۶,۸۴۲ دستگاه ۲۱,۲۸۱ دستگاه
۹ ولوو ۴۳,۲۲۵ دستگاه ۲۳,۷۷۰ دستگاه
۱۰ اینفینیتی ۴۱,۶۵۳ دستگاه ۱۶,۰۹۵ دستگاه
۱۱ پورشه ۲۴,۱۷۷ دستگاه ۱۲,۱۹۳ دستگاه
۱۲ جنسیس ۷,۵۴۰ دستگاه ۳,۵۸۵ دستگاه
۱۳ آلفارومئو ۷,۴۳۷ دستگاه ۳,۷۳۴ دستگاه