بر اساس گزارشات؛ دایملر اخیرا در استراتژی سرمایه‌ گذاری خود در بازارهای بالقوه، خط تولید جدیدی را در نزدیکی مسکو افتتاح کرده است. اهداف افتتاح کارخانه جدید مرسدس بنز در روسیه را در مطلب زیر دنبال کنید...

افتتاح کارخانه جدید مرسدس بنز در روسیه

ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل جدید با افتتاح کارخانه جدید مرسدس بنز

دایملر به‌ تازگی کارخانه جدیدی در نزدیکی مسکو افتتاح کرده که جزئی از برنامه سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیون دلاری این شرکت است.

با افتتاح این کارخانه، اکنون محصولات مرسدس‌ بنز مخصوص بازار روسیه ساخته می‌شوند. راه‌اندازی این کارخانه با ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل جدید همراه خواهد بود و مرسدس بنز E-Class به‌ عنوان اولین محصول کارخانه مذکور ساخته خواهد شد.

به‌ گفته دایملر مدل‌های شاسی‌ بلند مرسدس‌ بنز هم پس از آن روی خط تولید قرار می‌گیرند. دایملر اعتقاد دارد که برای مدل E-Class و خودروهای شاسی‌بلند مرسدس بنز، تقاضای زیادی در بازار روسیه وجود دارد.

بنابراین آغاز کار تولیدی این کارخانه با ساخت مدل‌های محبوب بازار این کشور همراه خواهد بود. به‌گفته دایملر، فروش خودروهای سواری مرسدس بنز در روسیه در یک دهه اخیر بیش از ۲ برابر افزایش پیدا کرده است. به‌گفته دیتر زیچه، رئیس هیئت مدیره و سرپرست خودروهای مرسدس بنز:

کارخانه موسکو مرسدس بنز، بخشی دیگر از استراتژی ما برای تولید در کشور‌هایی است که مشتریان ما در آنجا وجود دارند و هر دو شریک در این برنامه سود خواهند برد؛ روسیه و مرسدس بنز.

در مراسم افتتاح این کارخانه، شخصیت‌هایی همچون دیتر زیچه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کشور روسیه و پیتر آلتمایر، وزیر نیرو و اقتصاد آلمان حضور داشتند.

نسل چهارم اتوماسیون در افتتاح کارخانه جدید مرسدس بنز

به‌ گفته دایملر، کارخانه تازه‌ تأسیس مسکو از اتوماسیون نسل چهار می‌برد که شامل حمل‌ و‌ نقل بدون وسایل نقلیه در خط تولید می‌شود. سیستم کارت خرید اتوماسیون‌ شده در پروسه مونتاژ قطعات، جرثقیل برقی، سیستم بازیابی گرما و استفاده از مواد حل‌شدنی در آب در رنگ خودروها از دیگر ویژگی‌های این فناوری است. این کارخانه به بیش از ۳۰ خط تولید مرسدس بنز در نقاط مختلف دنیا ملحق شد.