آئودی e-tron GT quattro


آئودی با e-tron GT نشان می دهد که خودروی الکتریکی چقدر جذاب خواهد بود. این حرکت رو به جلوی آئودی آغاز یک دوره جدید است.پیش فروش دو مدل گرن توریسمو با درایو کاملاً الکتریکی به طور همزمان در فوریه 2021 آغاز می شود: 
 آئودی e-tron GT quattro با قیمت پایه 99800 یورو و RS e-tron quattro از 138،200 یورو به بازار عرضه میشوند. مدل RS در راس حرکت پیشگام تحرک الکتریکی آئودی است.
e-tron GT quattro و RS e-tron GT.  هر دو قدرتمند ، سریع و پویا هستند و هر دو انتشار آلایندگی صفر را دارا هستند. مجموع این خصوصیات  خودرویی قدرتمند را میسازد .

طراحی خارجی : 


نمای خارجی آئودی e-tron GT یک اثر هنری زیبا و جذاب است. هر سطح و هر خط هماهنگ است ، از چراغ های جلو تا دیفیوزر بزرگ در عقب. 
خط بدنه بسیار آیرودینامیکی است و فضای داخلی نیز مطابق با فضای گرن توریسمو کلاسیک است: صندلی های راننده و سرنشینان جلو در موقعیت کم نصب شده و با یک کنسول وسط گسترده از هم جدا می شوند و صندلی های عقب حتی برای بزرگسالان فضای کافی را فراهم می کنند.

 

 

Gran turismo یک ماشین اسپرت با هندلینگ و دینامیکی عالی و مطمئن است که آئودی e-tron GT این ویژگی ها را دارد. بسته به مدل ، موتورهای الکتریکی آن 350 کیلووات و 440 کیلووات توان تولید می کنند و در نتیجه باعث جهش دینامیکی می شوند. فناوری 800 ولت آن امکان شارژ سریع DC با توان خروجی تا 270 کیلووات را فراهم می کند. سیستم تعلیق نیز به لطف فناوری هایی مانند پیشرانه الکتریکی آئودی ، فرمان تمام چرخ ها ، سیستم تعلیق بادی سه محفظه ای ، چهار چرخ متحرک برقی و قفل دیفرانسیل محور عقب ، در تعادل خوب و راحتی قرار دارد. اندازه چرخ ها 21 اینچ  است و دیسک های ترمز که به خواست مصرف کننده در سرامیک های الیاف کربن موجود است دارای قطر (16.5 اینچ) هستند .
آئودی e-tron SUV تمام برقی و کوپه e-tron Sportback SUV پیشگامانی بودند که آئودی سفر موفقیت آمیز خود را در زمینه تحرک الکتریکی آغاز کرد.

 


 
 اکنون این برند اظهارات دوم خود را بیان کرده است: 
کوپه e-tron GT چهار درب یک گرن تورسیمو با ظرافت پویا است و این آئودی را جهان هرگز ندیده است. e-tron GT قدرتمند ، اسپرت ، با اعتماد به نفس و دلربا است. این نشان دهنده تمام علاقه ای است که آئودی با آن محصولات خود را تولید می کند و اتومبیل می سازد.
RS e-tron GT و e-tron GT quattro به عنوان اتومبیل های قدرتمند و با اعتماد به نفس بالا با قابلیت استفاده روزمره عالی و قابلیت مسافت طولانی طراحی شده اند .


اسپرت ، برقی ، پیشگام:


 e-tron GT چهره جذاب الکتریکی آئودی است
آئودی e-tron GT نمایانگر فصل دیگری از تاریخ آئودی است: این یک اتومبیل گران قیمت عالی است و نسخه RS با هندلینگ دینامیکی بسیار ارائه می شود. این یک زبان طراحی را با خروجی الکتریکی قدرتمند ، بازده بالا و قابلیت استفاده عالی روزمره ترکیب می کند. این ویژگی ها آن را به یک پیشگام تبدیل می کند.

 

 

گرن توریسمویی جذاب :


به عنوان گرن توریسمو ، با طراحی خود همه را مجذوب خود می کند. تناسبات اساس طراحی خوب است. به عبارت دیگر: یک فاصله دو محور طولانی ، چرخ های بزرگ و یک شبح تخت. e-tron GT دقیقاً از این نسبت ایده آل برخوردار است. زبان طراحی آن نقطه شروع طراحی مدلهای الکتریکی آینده آئودی است.
همانطور که همیشه در آئودی اتفاق می افتد ، این طراحی به خودی خود هدف نیست بلکه ارتباط بین فرم و عملکرد خودرو است که حائز اهمیت  است.


اصول کلاسیک و دیدگاه جدید :

کلاسیک و در عین حال به روز بودن ویژگی های خودروهای گرن توریسمو هستند که  آئودی e-tron GT این ایده را به خود اختصاص داده است .
این ایده و حس شرکت آئودی با طراحی اولیه شروع می شود و از طریق آن بیان می شود. آیرودینامیک بهینه شده e-tron GT اثبات قابل توجهی برای پایداری این اتومبیل است. 
این ایده های اساسی در فضای داخلی e-tron GT نیز یافت می شود. به عنوان مثال ، داشبورد - که به طور معمول برای مدلهای اسپرت آئودی به سمت راننده چرخانده شده است .

 


فضای داخلی


فضای داخلی جذاب این خودرو به سمت راننده چرخیده است تا حس خوبی را به راننده القا کند .
قطعات استفاده شده در کابین و فضای داخلی عمدتا از جنس مواد یازیافتی می باشند که این موضوع نشان دهنده است که برای آئودی  کیفیت و عملکرد خودرو در هندلینگ و محرکه الکتریکی خود بسیار مهم بوده و اهمیت داشته است .

طراحی فضا برای سرنشینان :

 

گرن توریسمو کاملاً الکتریکی انگیزه جدیدی به زبان طراحی آئودی می بخشد: این یک مجسمه پویا است که مانند یک حجم کامل تراشیده شده در جاده ایستاده است. طراحی یک ماشین الکتریکی با باتری بزرگ آن کمی کار را برای سرنشینان عقب سخت میکند که این امر با فرورفتگی در بسته باتری به خوبی رفع شده است.
سرنشینان عقب می توانند پاهای خود را در گاراژ پا قرار دهند ، که به آنها امکان می دهد در موقعیت پایین تری بنشینند و با وجود خط صاف سقف ، از فضای مناسب برای سر لذت ببرند .

 

 

حلقه های آئودی در قسمت جلوی e-tron GT با طراحی رنگی معکوس ، شاخص واضحی برای درایو الکتریکی است. جلوپنجره الگوی لانه زنبوری کلاسیک را تعبیر می دهد ، برای اولین بار در آئودی با رنگ خاکستری روشن یا با رنگ بدنه رنگ آمیزی شده شده اند.  درایو الکتریکی ، یک قسمت جلوی صاف را فراهم می کند و بدین ترتیب منظره ای جذاب از قسمت جلویی و مستقیماً روی جاده برای راننده فراهم می کند. این دیدگاه به این دلیل متمرکز شده است که کاپوت توسط گلگیرهای کاملاً خمیده در دو طرف شکل گرفته است. این دیدگاه غیرمعمول یک تجربه رانندگی ایجاد می کند که شخصیت گرن توریسمو الکتریکی را تا حد زیادی شکل می دهد.

 

 

مترجم : K.Tavassoli

کاری از گروه مایکت کار