مازراتی شاسی بلند لوانته

مازراتی نسخه ویژه از شاسی بلند لوانته ( ولکینو )

مازراتی از نسخه ویژه از شاسی‌بلند لوانته به نام ولکینو برای بازار آسیا و اروپا رونمایی کرد که قیمت مدل استاندارد آن حدود ۱۱۲ هزار دلار است.

خودروساز ایتالیایی مازراتی قصد دارد با ارائه‌ی نسخه‌ی ویژه ولکینو (Vulcano) از شاسی‌بلندلوانته، هنوز هم آن را در بازارهای آسیا و اروپا جذاب نگه دارد. نسخه‌ی جدید مازراتی لوانته با تیراژ ۱۵۰ دستگاه، به‌عنوان یکی از مدل‌های نادر برند ایتالیایی عرضه می‌شود.

ویژگی متمایز مازراتی لوانته ولکینو، رنگ بدنه‌ی مات Grigio Lava و پکیج طراحی به نام Nerissimo است که با چند تزئین خارجی مشکی‌رنگ مانند مجموعه‌ی چراغ‌های تیره در بخش عقبی خودرو، لوگو‌ و جلوپنجره‌ی مشبک از جنس کروم سیاه، نوار دور پنجره‌ی مشکی براق، دستگیره‌های در همرنگ بدنه به این خودروی شاسی‌بلند اضافه می‌شود.

رینگ های شاسی بلند لوکس لوانته ولکینو

شاسی‌بلند لوکس ایتالیایی همچنین از رینگ‌های ۲۱ اینچی پنج‌پره با طرح رنگ مات همراه‌با کالیپر‌های ترمز قرمز رنگ برمبو نیز بهره می‌برد. پنجره‌ی دودی در قسمت عقب نیز به‌روزرسانی‌های فضای بیرونی مازراتی لوانته ولکینو را تکمیل می‌کند.

در داخل کابین نسخه‌ی جدید لوانته ولکینو امکاناتی از جمله صندلی‌های مجهز به سیستم گرمایشی و تهویه، همراه‌با ترکیب چرم مشکی و دوخت قرمز یا برعکس به چشم می‌خورد. لوگوی نیزه‌ی سه‌شاخه مازراتی روی پشت‌سری‌ صندلی‌ها وجود دارد، درحالی‌که قطعات فیبر کربنی در سراسر کابین از جمله اهرم تعویض‌دنده، غربیلک فرمان و کنسول مرکزی خودنمایی می‌کنند. لوگوی کرومی «Vulcano» نیز در داخل کابین نشان می‌دهد که این مدل، محصول سفارشی است.

تجهیزات مدل سفارشی مازراتی ولکینو

تجهیزات استاندارد این مدل سفارشی شامل چراغ‌های جلوی LED، حسگرهای پارک جلو و عقب همراه‌با سیستم بسته‌شدن آرام در می‌شود. همچنین موارد دیگری مانند سیستم صوتی Bowers&Wilkins، تنظیم برقی و حافظه‌دار صندلی‌ها و غربیلک فرمان اسپرت با تنظیم برقی در این شاسی‌بلند لوکس به چشم می‌خورد.

شاسی‌بلند مازراتی لوانته ولکینو با دو نوع پیشرانه عرضه خواهد شد؛ پیشرانه ۳ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوگانه قادر است ۳۴۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۹۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند، درحالی‌که دومین نوع ۴۲۴ اسب‌بخار قدرت و ۵۷۹ نیوتن‌متر گشتاور فراهم خواهد کرد. در نتیجه مشتریان نمی‌توانند به پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری خورجینی هشت سیلندر توین توربو در مدل‌های لوانته تروفئو (با ۵۹۰ اسب‌بخار) یا مدل GTS (با ۵۴۲ اسب‌بخار) دسترسی داشته باشند.

مازراتی لوانته در بخش شاسی‌بلند لوکس با مشکل‌ جدی دست‌وپنجه نرم می‌کند. درحالی‌که سایر خودروسازان نمی‌تواند در بازار رقابتی با تقاضای محدود سازگار باشند، مازراتی با توقف تولید یا کاهش ساعات کاری قصد دارد خود را با تقاضای محدود برای این مدل سازگار کند.