رونمایی از اولین خودروی الکتریکی لکسوس

 

لکسوس اخیراً از کانسپت ویژه‌ی LF-30 با قوای محرکه تمام الکتریکی رونمایی کرد اما این خودرو به این زودی‌ها روانه جاده‌ها نخواهد شد.

زیرا کانسپت 536 اسبی یاد شده که دارای درب‌های گالوینگ است یکی از چندین کانسپت الکتریکی بخش لوکس تویوتاست که در سال‌های اخیر به‌ منظور کسب بازخورد معرفی شده است.

البته سرانجام پس از مدت‌ها انتظار، خودروی الکتریکی آماده تولید این برند ژاپنی رخ نشان خواهد داد.

اولین خودروی الکتریکی لکسوس

معرفی اولین خودروی الکتریکی لکسوس

لکسوس در 22 نوامبر اولین خودروی الکتریکی قابل خریداری خود را در نمایشگاه خودروی گوانگژو معرفی خواهد کرد. اگر تعجب کردید که چرا لکسس که برند لوکسی بوده و معمولاً روی بازار آمریکا تمرکز دارد چنین محصول مهمی را در چین رونمایی می‌کند باید بدانید بازار چین یکی از اصلی‌ترین بازارها برای این خودرو خواهد بود. البته اروپا نیز جایگاه مهمی در نزد لکسس برای فروش این خودرو دارد.

اولین خودروی الکتریکی لکسوس

خودروی الکتریکی لکسوس

محصول جدید لکسوس در نمایشگاه لس‌آنجلس که آن‌ هم از 22 نوامبر شروع به کار می‌کند پدیدار نخواهد شد زیرا این خودروی الکتریکی که هنوز نامی هم ندارد به‌ طور خاص برای هماهنگی با نیازهای مشتریان چینی و اروپایی ساخته شده است. لکسس علاوه بر بیانیه خبری خود تصویری تیزری از خودروی خود را منتشر کرده که در آن می‌توانیم واژه الکتریک را نیز ببینیم.

 

اولین خودروی الکتریکی لکسوس

هاچبک یا کراس اوور ؟

هنوز مشخص نیست که این خودرو نسخه تولیدی از کانسپت کوچک و هاچبک LF-SA 2015 خواهد بود یا که نسخه الکتریکی کراس اوور UX محسوب خواهد شد.

به‌ هر حال این خودرو از پلتفرم کنونی محصولات لکسس استفاده خواهد کرد. لکسس می‌گوید اگر می‌خواست یک پلتفرم جدید برای خودروی الکتریکی خود بسازد باید تا اوایل دهه میلادی آینده صبر می‌کردیم تا چنین خودرویی را ببینیم.

لکسوس می‌خواهد فروش خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی‌اش تا سال 2025 از فروش محصولات سنتی‌اش سبقت گیرد و به همین خاطر نسخه‌های الکتریکی شده از تمامی محصولات خود را معرفی خواهد کرد.