لوگوی نورانی مرسدس بنز دردسرساز می‌شود!

 

مرسدس بنز در حال فراخوان هزاران دستگاه از شاسی بلندهای لوکس خود در آمریکا و به خاطر نقص سیستم‌های برقی است. این فراخوان به همراه جزئیات آن در وب‌سایت NHTSA قرار گرفته است.

به ‌طور خاص باید گفت دلیل فراخوان مرسدس بنز نشان نورانی و سفارشی مرسدس است که در جلوپنجره ۱۲۷۹۹ دستگاه GLE و GLS کلاس قرار گرفته است. این خودروها بین ۸ دسامبر ۲۰۱۸ تا ۲ فوریه ۲۰۲۰ تولید شده‌اند.

 

 

 

طبق اسناد منتشر شده، لوگوی ستاره‌ای مرسدس که نورانی است احتمالاً به ‌صورت کامل و مناسب نصب نشده و عملکرد دیگر قطعاتی را که از ارتباط زمینه‌ای مشترک استفاده می‌کنند مختل کرده است.

از جمله این بخش‌ها می‌توان به واحد کنترل فرمان هیدرولیک، موتور برف ‌پاک‌کن و چراغ‌های جلو اشاره کرد. نمایندگی‌های مرسدس به ‌منظور حل این مشکل اقدام به تغییر محل پایه لوگوی مرسدس و ارتباط دوباره سیستم‌های برقی آن خواهند کرد.

 

 

لوگوی نورانی مرسدس بنز دردسرساز می‌شود!

 

خوشبختانه حادثه‌ای مرتبط با این مشکل به دست مرسدس نرسیده است. همچنین گفته شده این مشکل اوایل سال قبل به دست این برند رسیده و بررسی‌ها نیز فورا شروع شده است. البته شیوع ویروس کرونا باعث شده کار رسیدگی به این فراخوان به خاطر دورکاری کارکنان با تأخیر انجام شود.

 

 

بیشترین تاثیر در مرسدس GLE در لوگوی نورانی

مرسدس GLE کلاس بیشترین تأثیر را از این فراخوان گرفته زیرا ۹۶۴۲ دستگاه از آن باید به نمایندگی‌ها مراجعه کنند. همچنین تعداد ۳۱۵۷ دستگاه GLS کلاس نیز شامل این فراخوان هستند.

 

 

ظاهراً اطلاعات لازم درباره این فراخوان به دست نمایندگی‌های مرسدس رسیده و در آینده نیز مالکان از چند و چون ماجرا آگاه خواهند شد. انتظار می‌رود کار تعمیر خودروها از ۸ دسامبر امسال شروع شود.