شاید کلمه GT toyota  را در ایران بسیار شنیده ایم و تنها خودرویی که در ایران توانست کمی خود را در دل جوانان و ماشین بازهای حرفه ای باز کرد و فروشگاه اینترنتی مایکت کار نیز سعی نمود فیس های متفاوت را برای جذب بیشتر مخاطب در ایران وارد نماید ، اما به تازگی شرکت تویوتا از GR 86 جدید را در یک رویداد آنلاین که همراه با شرکت سوبارو (سوبارو) رو نمایی نمود و به جهان معرفی کرد.

 

 

تویوتا مدل 86 اصلی را با هدف تحقق رویاها و لذت رانندگی ذاتی اتومبیل های اسپرت به مشتریان خود توسعه داد. 86 به عنوان یک وسیله نقلیه موتور جلو ، چرخ عقب با قابلیت کنترل بصری و پاسخ گویی غریزی تصور می شود ، این 86 در سال 2012 به بازار عرضه شد. از آن زمان ، این وسایل نقلیه به عنوان مدل های پایه برای انواع مختلف موتورهای مشارکتی ، از جمله رالی ها ، یک ساخته شده استفاده شده است. مسابقات ، مسابقات ژیمناکا ، و آزمایشات خاکی ، در حالی که دیگران به طور منحصر به فرد سفارشی شده اند. در مجموع بیش از 200،000 86s در سراسر جهان فروخته شده است ، که برای صاحبان آنها نقش شرکای قابل اطمینان را بازی می کنند.

 

 

GR 86 جدید TGR و BRZ جدید سوبارو به طور مشترک تولید شدند. با این حال ، اگرچه این دو وسیله نقلیه از یک پایه و وسیله نقلیه مشترک برخوردار هستند ، این دو شرکت تمرکز خود را در ساخت مدل های مربوطه با احساس رانندگی متمایز داشتند. TGR در حالی که درگیر رقابت دوستانه با تیم توسعه BRZ بود ، سعی کرد وسیله ای تولید کند که 86 هوادار را خوشبخت کند و تحولات رانندگی منحصر به فرد 86 را تحقق بخشد. در نتیجه ، GR 86 جدید مخصوصاً برای عملکرد ورزشی طراحی شده است و عملکرد رانندگی مستقیم و رضایت بخشی از بالاترین درجه را دارد.

در سپتامبر 2019 ، تویوتا و سوبارو وارد اتحادیه جدید تجاری و سرمایه ای شدند ، به عنوان بخشی از این دو شرکت متعهد شدند که به طور مشترک در ساخت اتومبیل های بهتر استفاده کنند. GR 86 / BRZ جدید نه تنها نمونه بارزی از این تعهد است ، بلکه چالشی جدید برای هر دو شرکت است ، زیرا آنها به دنبال براندازی ایده های متداول همکاری در صنعت خودرو هستند. تویوتا و سوبارو قصد دارند تا بیشتر با نقاط قوت خود متحد شوند ، روابط خود را تعمیق بخشند و بنابراین امکانات ساخت اتومبیل های بهتر را دنبال کنند.

 

 

نمای خارجی

با نمای گلگیر که به صورت افقی تا خط بدنه امتداد دارند ، قسمت جلوی این خودرو از مشبک عملکردی MATRIX مخصوص GR استفاده می کند که عملکرد و احساسات را در هم می آمیزد.

 

 

سالن خودرو

سیستم عامل Media که شامل سوئیچ های مختلف و صفحه ابزار دارای برجستگی افقی است - در مکان بهینه ای قرار دارد تا فضایی ایجاد کند که راننده را قادر به تمرکز بر رانندگی کند.

این نمایشگر از یک صفحه نمایش 7 اینچی TFT بهره می برد. سکانس انیمیشن ابتدایی آن از حرکات پیستونی موتور مخالف افقی GR 86 الهام گرفته و حتی قبل از شروع رانندگی احساس هیجان را ایجاد می کند.

پیشرانه جدید 2.4L چهار سیلندر که از نظر افقی روبروی یکدیگر است ، و کیفیت منحصر به فرد 86 را حفظ می کند.

تویوتا GR 86 با داشتن یک موتور سبک و جمع و جور با مرکز ثقل کم مطابق با تکرارهای قبلی ، اندازه جابجایی خود را از 2.0 به 2.4 لیتر افزایش می دهد. در نتیجه این موتور عملکرد برتر رانندگی را ارائه می دهد و فقط در 6.3 ثانیه از 7.4 ثانیه مدل خروجی شتاب 0-100 کیلومتر در ساعت را کسب می کند. پاسخگویی موتور نیز افزایش یافته است ، و احساسات روان و بدون استرس را از دور در دور تا پایین فراهم می کند.

استفاده از آلومینیوم برای پانل های سقف منجر به مرکز ثقل کمتری می شود ، در حالی که گلگیرهای آلومینیومی و صندلی های جلو و صدا خفه کن های به روز به کاهش وزن کمک می کنند.

استحکام بدن بهبود یافته است ، با هدف ارائه یک هندلینگ لذت بخش در تمام محدوده سرعت - از رانندگی در داخل شهر به حداکثر عملکرد. سفتی پیچشی برای پایداری بیشتر فرمان تقریباً 50٪ نسبت به مدل قبلی افزایش یافته است.

آماده اجزای آیرودینامیکی ریشه در مسابقات اتومبیلرانی دارند

یک اتومبیل اسپرت که یک زندگی اتومبیل ایمن و ایمن را فراهم می کند

 

 

نسخه AT تویوتا GR 86 از فناوری EyeSight Driver Assist Subaru استفاده می کند. این سیستم از فن آوری های جامع ایمنی پشتیبانی ایمنی در هنگام رانندگی روزمره را فراهم می کند. فن آوری های ایمنی قبل از برخورد که به جلوگیری یا کاهش اثرات برخورد کمک می کند. و پشتیبانی نجات اضطراری و پشتیبانی اجتناب از برخورد ثانویه در صورت تصادف.