جیپ گلادیاتور 1000 اسب بخاری

فیات کرایسلر برنامه‌ای برای تولید جیپ گلادیاتور هلکت ندارد.  اما این امر باعث نشده سایر شرکت‌ها چنین ایده‌ای را عملی نکنند. این پیکاپ شکل گرفته بر پایه‌ی شاسی‌بلند نمادین رانگلر تازه در اول راه خود بوده ولی قبلاً نمونه‌ های هلکت آن رؤیت شده‌اند.

البته جدیدترین نسخه‌ی این پیکاپ تغییرات بسیار زیادی داشته چرا که قدرت 707 اسب بخاری در روزگار کنونی کاملاً متوسط به نظر می‌رسد! طبیعتاً این هیولای جذاب محصول هنسی بوده و می‌توان آن را اولین گلادیاتور 1000 اسب بخاری روی زمین دانست.

جیپ گلادیاتور 1000 اسب بخاری، هدیه هنسی به طرفداران!

این پیکاپ هنسی ماکسیموس 1000 نام داشته و در بطن آن پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری هلکت جای گرفته است. هنسی از پکیج ارتقای HPE1000 خود استفاده کرده و از آنجایی که گلادیاتور تنها با پیشرانه هلکت کامل نبوده بنابراین ECU، رادیاتور و سیستم سوخت‌رسانی هم ارتقا یافته‌اند. یک سیستم اگزوز جدید از جنس فولاد ضدزنگ نیز تضمین کننده‌ی تنفس خوب پیشرانه بوده و اگرچه ما هنوز ویدئویی از ماکسیموس را ندیده‌ایم اما انتظار می‌رود غرش‌های آن کاملاً ترسناک باشد.

ظاهری متفاوت

همان‌ گونه که در تصاویر مشاهده می‌کنید، ظاهر گلادیاتور هم تغییر یافته است. هنسی از سیستم تعلیق متفاوتی استفاده کرده که ارتفاع پیکاپ آمریکایی را بالا برده و زیر آن نیز رینگ‌های 20 اینچی سفارشی و لاستیک‌های آفرود بی اف گوودریچ KD قرار گرفته‌اند. سپرهای جلو و عقب متمایز به همراه چراغ‌های LED نیز جزو دیگر تغییرات ظاهری ماکسیموس 1000 می‌باشند.

همه‌چیز عالی به نظر می‌رسد اما همان‌ گونه که حدس می‌زنید، خریداری یک گلادیاتور 1000 اسب بخاری آسان نیست. در ابتدا باید بودجه‌ای 200 هزار دلاری را در نظر بگیرید اما هنسی اعلام نکرده که این مبلغ شامل قیمت گلادیاتور هم می‌باشد یا تنها بهای پکیج در نظر گرفته شده است.

جان هنسی گفته است:

مشتریان ما خواهان خودروهایی منحصر به‌ فرد و قدرتمند هستند که بتوانند تجربه‌ی رانندگی هیجان‌ انگیز و جذاب را در جاده و آفرود ارائه کنند.

 

دومین و شاید چالش‌ برانگیزترین نکته به سقف تولید این هیولا مربوط می‌شود. تنها 24 دستگاه از ماکسیموس تولید خواهد شد که تضمین کننده‌ی کمیاب بودن خودرو است. تولید این خودرو از جولای آغاز می‌شود و هدف هنسی تولید دو دستگاه از آن در هر ماه است.