فولکس‌واگن بیتل کلاسیک به قوای محرکهٔ الکتریکی مدرن مجهز می شود!

 

فولکس‌واگن بیتل کلاسیک به قوای محرکهٔ الکتریکی مدرن مجهز می شود!

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

فولکس‌واگن برای ساخت یک نسخهٔ الکتریکی از بیتل قدیمی، با شرکتی بنام E Classics همکاری کرده است.  این خودرو که eBeetle نام گرفته، نمونه‌ای نزدیک به تولید است که در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده است.

eClassics برای تبدیل بیتل به خودرویی الکتریکی از قوای محرکهٔ هاچ‌بک تمام الکتریکی فولکس‌واگن e-UP شامل موتور الکتریکی، پکیج باطری و گیربکس تک سرعته استفاده کرده است.

 

            فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

 

تجهیز فولکس‌واگن بیتل کلاسیک به قوای محرکهٔ الکتریکی مدرن!

 

تجهیز فولکس‌واگن بیتل کلاسیک به قوای محرکهٔ الکتریکی مدرن!

موتور الکتریکی فولکس‌واگن

موتور الکتریکی این خودرو که 82 اسب بخار قدرت دارد، توسط یک پکیج باطری لیتیوم یون 36.8 کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود که زیر بدنهٔ قرار گرفته است و بُردی 200 کیلومتری را برای eBeetle فراهم می‌کند.

این باطری‌ها همچنین از قابلیت شارژ سریع هم برخوردار هستند و بنابراین اگر شارژ آن‌ها تمام شود با حدود یک ساعت اتصال به برق می‌توان 150 کیلومتر را پیمود. البته با این قوای محرکهٔ جدید وزن بیتل به 1280 کیلوگرم رسیده است و به همین دلیل شاسی آن تقویت شده و ترمزهای جدیدی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

 

موتور الکتریکی فولکس‌واگن

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی         فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

 

         

 

حداکثر سرعت بیتل کلاسیک الکتریکی 

eBeetle در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت 50 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و برای رسیدن به سرعت 80 کیلومتر بر ساعت هم به تنها کمی بیش از 8 ثانیه زمان نیاز دارد. حداکثر سرعت این بیتل کلاسیک الکتریکی نیز به 150 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. عضو هیئت‌مدیرهٔ فولکس‌واگن «توماس اشمال» در مورد این خودرو گفته است:

بیتل الکتریکی‌شده جذابیت خودروی کلاسیک ما را با تحرک آینده ترکیب کرده است. قطعات الکتریکی نوآورانهٔ فولکس‌واگن هم‌اکنون زیر کاپوت این خودرو قرار گرفته است و ما از این قطعات استفاده می‌کنیم تا خودروهای تاریخی مهم را الکتریکی کنیم.

 

فولکس‌واگن بیتل کلاسیک مجهز به قوای محرکهٔ الکتریکی مدرن

            

      

درخواست تغییر بیتل کلاسیک به الکتریکی

این بیتل الکتریکی اما صرفاً یک نمونهٔ نمایشی نیست و علاقه‌مندان می‌توانند بیتل خود برای تبدیل به نمونه‌ای الکتریکی در اختیار فولکس‌واگن قرار دهند. اشمال در این بار گفته است:

ما با استفاده از قطعات تولید با بالاترین کیفیت و همین‌طور با یک روش تبدیل حرفه‌ای، امکان داشتن چنین خودرویی را برای مالکین بیتل فراهم می‌کنیم.

این تبدیل اما صرفاً اختصاص به بیتل ندارد و صاحبان سایر خودروهای کلاسیک گروه فولکس‌واگن نیز می‌توانند خودروی خود را الکتریکی‌سازی کنند. اشمال در این رابطه افزوده است:

ما در حال همکاری با یکدیگر به‌منظور فراهم کردن پلت‌فرمی برای ترنسپورترهای کلاسیک الکتریکی هستیم و همچنین ساخت پورشه e-356 هم می‌تواند در آینده پیگیری شود.

 

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی     فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی  

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی   فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی

 

فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی    فولکس‌واگن بیتل با قوای محرکهٔ الکتریکی