پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در سال 2019

 

کدام محصول فولکس‌واگن در سال فروش بیشتری نسبت به دیگر محصولات دیگر دارد؟ گلف؟ شاید. بیتل؟ احتمال دارد. ترانسپورتر؟ حدس خوبی است اما نه هیچ‌کدام!

پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در سال 2019

 

در واقع پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن نه خودروست و نه ون بلکه سوسیس است!

بله از دهه 70 تاکنون فولکس‌واگن به تولید سوسیس‌های آلمانی خاص با نام Currywurst در کارخانه ولفسبورگ مشغول است. این سوسیس‌ها در ابتدا به کارمندان فولکس‌واگن عرضه می‌شدند اما هم‌اکنون در دسترس عموم قرار دارند.

فولکس‌واگن سال پیش 6.2 میلیون دستگاه خودرو در کارخانه‌های خود در سراسر دنیا تولید کرد درحالی‌که کارخانه سوسیس این خودروساز توانست 6.8 میلیون سوسیس تولید کند.

اما چرا فولکس‌واگن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان دنیا دست به تولید محصولات گوشتی زده است؟ اگرچه این خودروساز از دهه 30 میلادی تاکنون اقدام به تهیه غذا برای کارکنان خود کرده اما در سال 1973 بود که فولکس‌واگن تصمیم گرفت تا برای کاهش هزینه‌ها خود اقدام به تولید سوسیس برای مصرف کارمندانش بکند.

 

پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در سال 2019

پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در سال 2019

 

موفقیت این سوسیس که موردعلاقه‌ی هزاران کارمند فولکس‌واگن بود این کمپانی را وادار کرد تا آن‌ها را به چند کشور دیگر هم صادر کند.

ریچارد هموند مجری مشهور گرندتور اخیراً سری به کارخانه‌ی فولکس‌واگن زده تا از چند و چون تولید این محصولات آگاه شود.

هموند در یکی از صحنه‌های برنامه خود خط تولید سوسیس را در کنار خط تولید خودروی فولکس‌واگن قرار می‌دهد. مجری اسبق تاپ گیر همچنین با سیگرید ویمن 50 ساله که کار خود را ابتدا با دوخت بخش‌های مختلف کابین خودروهای فولکس‌واگن کرده و سپس سر از کارخانه سوسیس آن درآورده ملاقات کرده است.

خب از این به بعد وقتی در برخی کشورها به دنبال قطعات جایگزین همچون سپر، چراغ و… برای فولکس خود بودید و احساس گرسنگی کردید می‌توانید از سوسیس‌های این کارخانه نیز استفاده کنید!

پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در سال 2019