فعالیت تویوتا و سوبارو درتوسعه پلتفرم خودروهای الکتریکی

خودروسازان در بحث توسعه‌ی خودروهای الکتریکی بیش از هر زمان دیگری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

همکاری جگوار لندروور با ب‌ام‌و 

پس از اعلام همکاری جگوار لندروور با ب‌ام‌و برای توسعه‌ی قوای محرکه‌ی الکتریکی، تویوتا و سوبارو نیز کار مشترک روی تولید پلتفرم خودروهای الکتریکی را تأیید کردند.

پلتفرم الکتریکی یاد شده مختص خودروهای سواری میان سایز و بزرگ‌تر خواهد بود. این معماری همچنین پایه و اساس شکل‌گیری شاسی‌بلند الکتریکی کلاس C خواهد بود. ظاهراً این خودروها هم توسط تویوتا و هم توسط سوبارو عرضه خواهند شد.

 

تویوتا با تکنولوژی‌های الکتریکی و سوبارو با تجربه‌ی خود در سیستم چهار چرخ

هر دو شرکت نقاط قوت خود را وارد میدان خواهند کرد به گونه‌ای که تویوتا با تکنولوژی‌ های الکتریکی و سوبارو با تجربه‌ی خود در سیستم چهار چرخ محرک عرض‌ اندام خواهند کرد. این دو شرکت به دنبال پشت سر گذاشتن چالش‌های تولید محصولات جذابی هستند که این جذابیت تنها توسط خودروهای الکتریکی قابل‌ عرضه است.

 

پلتفرم مورد بحث چندین خودروی سدان و شاسی‌ بلند کلاس C و D را شکل خواهد داد. سوبارو گفته هم‌اکنون منابع خود برای توسعه‌ی پلتفرم فعلی را صرف همکاری مشترک با تویوتا خواهد کرد. فعلاً جزئیات بیشتری از این همکاری منتشر نشده است.

خودرویی تمام الکتریکی تویوتا 

فعلاً تویوتا خودرویی تمام الکتریکی را تولید می‌کند و آن‌ هم C-HR الکتریکی است. این خودرو همچنین با نام ایزوئا الکتریکی هم عرضه می‌شود که مختص بازار چین می‌باشد. البته تویوتا اعلام کرده به دنبال عرضه‌ی خودروی الکتریکی در بازار اروپا در سال 2021 می‌باشد.

کراس ترک PHEV

اما سوبارو از نظر الکتریکی سازی محصولات خود پشت سر تویوتا قرار دارد. تنها خودروی پلاگین هیبریدی این شرکت کراس ترک PHEV است که از تکنولوژی تویوتا سود می‌برد. سوبارو فعلاً خودرویی الکتریکی تولید نکرده است.