عبارت ضدیخ یک مفهوم کاملا ساده است که می بایست در زمستان از این محصول برای سیستم گردش آب خودرو استفاده نماییم .

 

 

اما ، این کلمه به اصطلاح ساده را به آسانی نباید از کنار آن بگذریم که ئر مقاله زیر به شرح زیر خواهیم پرداخت .

عرف جامعه بر این دید هستند که در اوایل زمستان با اضافه کردن ضد یخ از هرگونه یخ زدگی در سیستم خودرو جلوگیری خواهد شد اما این از لحاظ فنی دارای مباحث مختلف است.

زیرا هر خودرو دارای انجین های مختلف می باشند و آلیاژ استفاده شده در تولید این موتور با مقایسه با سازنده های خودرو سازها کاملا متفاوت است.

چون بحث ما فعلن درباره خودروهای آلمانی است می بایست دقت لازم را در خرید ضد یخ مخصوصا در کشورمان انجام دهیم .

 

 

خودروهای بنز و بی ام و تا سال 2012 تقریبا دارای سیستم تنفسی می باشند که انجین فلزی فولادی با درصد آلیاژ فولاد اخن مورد استفاده قرار گرفته است که باید استثنایی نیز برای خودرو های 4 سیلندر کمپرسور نیز قایل شویم .

تمامی ضدیخ های خودرو مرسدس بنز و بی ام و آبی می باشد که برودت -25 درجه را نیز تحمل مینمایند اما در تمامی به اصطلاح ضد یخ ها مواد Coolant  نیز استفاده شده است که برای تمام فصول میباشد.

اما چرا رنگ آبی یا سبز یا قرمز ؟

این بدین دلیل از یکدیگر متمایز شده است که در زمان خرید در هر یک از فروشگاه بتوانید تشخیص دهید که با چه گریدی تولید شده است .

اما استفاده غیر استاندارد برای خودروهای آلمانی و جنس های غیر قابل اعتماد برای خودرو شما صدمات جدی بوجود خواهد آورد.

1- هوای سرد بر سیستم ضد یخ فایق خواهد آمد و باعث یخ زدگی در سیستم جریان آب مخصوصا در سیستم ترموستات خواهد شد و در زمان روشن کردن باعث عدم گردش مناسب و از کار افتادن واتر پمپ و یا صدمه به موتور خواهد شد .

2-ضدیخ های خودروهای آلمانی دارای یک چربی استانداردی هستند که در زمان گردش در تنه آبی خودرو شما باعث روانی در لوله ها واتر پمپ و بدنه داخلی موتور شما می شود.

3-سیستم ضد خورندگی این ضدیخ ها بسیار مثال زدنی و باعث میشود که هیچ از لوازم موتوری شما دچار آسیب نگردد.

4-محصول ضد یخ های استاندارد خودروهای آلمانی دارای کولنت نیز می باشند که در تابستان کمک شایانی به سیستم رادیات خودرو و کاهش تعداد استارت فن خودرو شما می گردد

محصولاتی که در سایت مایکت کار ارایه می گردد کاملا استاندارد و قانونی بوده و میتوانید در زمان خرید با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمایید.

 

نویسنده:

پشتیبانی مایکت کار