وب‌ سایت iSeeCars مطالعه‌ای درباره‌ی خودروهایی انجام داده که پس از یک سال اول مالکیت فروخته می‌شوند. مطلب امروز درباره همین موضوع هست . با ما همراه باشید...

خودروهایی که پس از یک سال استفاده فروخته می شوند

این وب‌ سایت به عنوان بخشی از مطالعه‌ی خود بیش از 46 میلیون خریدوفروش خودروی جدید را بررسی کرده تا ببیند کدام خودروها بیشتر از بقیه دوباره به فروش می‌روند. iSeeCars به منظور حذف خطاهای خود اقدام به در نظر گرفتن خودروهایی کرده که حداقل 1609 کیلومتر کار کرده‌اند.

اسامی خودروهایی که پس از یک سال فروش رفته است!

نتایج به دست آمده کمی سورپرایز کننده است زیرا 4 خودروی اولی که یک سال پس از استفاده فروخته می‌شوند همگی لوکس هستند. این خودروها شامل مرسدس C کلاس، ب ام و سری 3، لندروور دیسکاوری اسپورت و رنجروور اووک هستند.

اگر چه تنها 3.4 درصد کل خودروهای جدید پس از یک سال مالکیت فروخته می‌شوند اما هر چهار خودروی یاد شده میزان فروش 10.9 درصدی یا بیشتر پس از یک سال را دارند.

با بررسی بیشتر لیست به نام‌هایی همچون مینی کلاب من، ب ام و X1 و X3 بر خواهید خورد. تکمیل کننده‌ی تاپ 10 ما هم نیسان ورسا نوت، جگوار XF و نیسان ورسا سدان هستند.

       

بررسی دلایل فروش خودر

در لیست 10 خودروی اول 7 نمونه به لوکس سازان تعلق دارند و دلیل این کار کاملاً مشخص و واضح نیست. مدیر عامل  iSeeCars می‌گوید برخی احتمالات وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به هزینه‌ های سرویس و مالکیت بالا و میزان اطمینان پایین‌تر از حد متوسط اشاره کرد.

او همچنین خاطرنشان می‌سازد احتمالاً برخی نمایندگی‌ها خودروها را به‌ صورت سبدی و وامی و با تخفیف از خودروساز می‌خرند و پس از یک سال آن‌ها را می‌فروشند.

دلایل احتمالی دیگری هم وجود دارند که یکی از آن‌ها این است: شاید مردم دقیقاً از میزان هزینه‌های مالکیت یک خودروی لوکس آگاه نیستند. میزان وام یک خودروی جدید تابستان سال پیش میلادی به رکورد جدید 31455 دلار رسید و این امر باعث افزایش اقساط ماهیانه به رکورد جدید 523 دلار شد. زمانی که به این اقساط هزینه‌های بیمه و… را اضافه کنید پس به این نتیجه خواهید رسید که شاید برخی افراد از عهده‌ی پرداخت آن برنیایند.

اما در کلاس خودروهای اسپرت، این نیسان 370Z است که بیشترین آمار فروش پس از یک سال استفاده را به خود اختصاص داده است. 7.8 درصد افراد پس از یک سال این خودرو را می‌فروشند. پس از نیسان هم خودروهای پورشه 911 و شورولت کوروت قرار دارند. نیسان تایتان در گروه پیکاپ‌ها و لندروور و رنجروور در دسته شاسی بلندها هم زیاد در دست صاحبان خود باقی نمی‌مانند!