ترک فرمول ۱ توسط مرسدس منطقی نیست!

اولا کالنیوس مدیرعامل دایملر تأکید کرد شرکتش به فرمول ۱ متعهد است و مرسدس بنز نیز به دنبال کاهش هزینه‌ها و تأثیرات زیست ‌محیطی این رشته پرطرفدار ورزشی است.

 

 

قهرمان فرمول ۱

او در زمان کنفرانس مجازی که با حضور خبرنگاران برگزار شد اظهار داشته است:

ما دلیل چندانی برای خروج از فرمول ۱ نداریم و این کار همانند آن است که بایرن‌ مونیخ از فوتبال کناره‌گیری کند.

به عبارت دیگر وقتی شما به حدی رقابتی عمل می‌کنید که تیم دیگری نمی‌تواند حریفتان شود بنابراین ترک این مسابقات منطقی نیست. البته تیم مرسدس-ای ام جی پتروناس نه تنها رقابتی عمل می‌کند بلکه شش بار قهرمان فرمول ۱ شده و به زودی هفتمین قهرمانی خود را نیز جشن خواهد گرفت.

 

 

 

با در نظر گرفتن این موضوع، دایملر نیز در حال برنامه‌ریزی برای کاهش آلایندگی‌های مرتبط با فرمول ۱ بوده و می‌تواند برای این کار از سوخت‌های سنتتیک استفاده کند. دیگر هدف این شرکت بهبود هزینه‌های رقابت در فرمول ۱ می‌باشد.

 

ترک فرمول ۱ توسط مرسدس منطقی نیست!

 

 

کالنیوس می‌افزاید:

تأثیر مالی خالص فرمول ۱ در سه سال آینده کاهش خواهد یافت. ما حتی کاهش‌های بیشتری را در این مسابقات نسبت به کل کمپانی خواهیم داشت.

او همچنین اظهار داشته دایملر فاصله کمی با دست‌یابی به اهداف کاهش آلایندگی کربن دی‌اکسید در اروپا داشته و مرسدس فروش محصولات هیبریدی و الکتریکی خود در سه‌ ماهه سوم امسال را افزایش داده و همچنان برنامه‌های الکتریکی خود را با جدیت دنبال خواهد کرد.