ایجاد صفحه نمایشگر دیجیتالی بر روی فرمان هیوندای از سوی کره ای ها ؛ ایده عجیب کره ای ها برای فرمان هیوندای؛ تکنولوژی جدیدی است که موضوع مطلب امروز ما می باشد. درباره این موضوع بیشتر بدانید...

ایده عجیب کره ای ها برای فرمان هیوندای

 

همزمان با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال های اخیر، صنعت بزرگ خودروسازی هم از این فرصت استفاده کرده و پابه پای رشد تکنولوژی قدم برداشته است تا امروزه شاهد ماشین های مدرن و پیشرفته با کوله باری از تکنولوژی های جدید در قسمت های مختلف سرگرمی، عملکردی، ایمنی و... باشیم.

یکی از موارد پرکاربرد تکنولوژی در خودروهای امروزی، می تواند صفحه نمایشگرهای دیجیتالی باشند که نمونه آن را می توانیم در سیستم سرگرمی کنسول مرکزی، صفحه کیلومترهای دیجیتالی، نمایشگرهای سقفی یا پشت صندلی، آینه وسط مانیتورینگ و یا حتی نمایشگرهای کوچک سرعت اتومبیل با انعکاس نور بر روی شیشه اتومبیل اشاره داشت، اما در مورد صفحه نمایشگر لمسی بر روی غربیلک فرمان چه فکری می کنید؟

ایده عجیب کره ای ها برای فرمان هیوندای

ایده جدید هیوندای دست روی این موضوع گذاشته است و این خودروساز کره ای در جدیدترین ایده طراحی کابین خود که بر روی کابین هیوندای i30 اجرا شده، به فکر صفحه نمایشگرهای لمسی بر روی غربیلک فرمان افتاده است، هرچند این ایده می تواند برای کاربران مشکل ساز شود، به این دلیل که غربیلک فرمان پرکاربردترین عضو یک ماشین بوده و راننده در تمام وقت رانندگی خود با آن ارتباط دارد که با توجه به این شرایط، حین استفاده از فرمان به طور ناخواسته انگشتان و یا پوست دست راننده با صفحه نمایشگر لمسی برخورد داشته و تغییراتی که راننده نمی خواهد را انجام خواهد داد، آن هم صفحه نمایشگر بزرگی که هیوندای طراحی کرده و در دو سمت غربیلک فرمان نصب کرده است.

هیوندای در فکر صفحه نمایشگر لمسی بر روی فرمان

این دو صفحه نمایشگر لمسی بر روی غربیلک فرمان شاید مشکل ساز باشند، اما بدون شک مزیت های خاص خود را هم دارند که نمونه آن می تواند قابلیت شخصی سازی کلیدها و تعریف 5 کلید دیجیتالی برای آن باشد و مزیت دیگری هم که می توان به آن اضافه کرد، سیستم تشخیص اثر انگشت توسط سنسورهای ادغام شده با صفحه نمایشگرهای مذکور خواهد بود که نمونه آن را در گوشی های هوشمند پیشرفته شاهد هستیم.

مهندس ارشد کمپانی خودروسازی هیوندای در رابطه با ایده جدید این شرکت می گوید که طراحی جدید این کابین می تواند استفاده بهتری برای رانندگان داشته باشد.

ما کار مداوم بر روی فناوری های جدید داریم تا اتومبیل های ما کاملا کاربرپسند باشند و صفحه نمایشگر لمسی بر روی غربیلک فرمان می تواند امکان برنامه ریزی و شخصی سازی را داشته باشد، هرچند ناگفته نماند که این طراحی هیچگاه برای هیوندای i30 به واقعیت تبدیل نخواهد شد، اما می توان امیدوار به استفاده از این تکنولوژی در محصولات نسل آینده بود.