اخبار دریافت کردیم که اعتبار استاندارد خودرو سمند تولیدی ایران خودرو و تیبا تولیدی شرکت سایپا از طرف شرکت استاندارد ایران دیگر تمدید نخواهد شد .

اینگونه صحبت ها و اظهار نظر ها همیشه دارای تنش های مختلفی درآینده خواهد داشت .

حال تحلیلی در این زمینه داریم  ؛ که شرح آن را به مختصر خواهیم گفت که بیان این اظهار نظر نیمه رسمی چیست ؟

 

 

یکی از پروژه های نسبتا ملی که متعلق به پروژه X7  ایران خودرو  و طراحی آن متعلق به اوایل دهه 70 است و تا اکنون به مدت 32 سال است که با پلت فرم های مختلف تولید گردیده است .

پایه های موتوری های بنزینی با سیستم سوخت کاربراتوری که از طراحی شرکت پژو و پس از 2 دهه ارتقا یافت و با کپی بر داری از انجین شرکت پژو و پلت فرم 206 TU5  رشد کرد .

این پروژه x7  که با تیپ های سمند SE وسمند LX , سمند SLX , سمند SX  که بعدا با یک جهش مختصر تبدیل به کلاس دنا گردید اکنون دارای چه مشکلی است .

 

عدم رعایت استاندارد آلایندگی

عدم استفاده از سیستم ایمنی استاندارد

 

یا نارضایتی افزایش قیمت مناسب ، برای شرکت ایران خودرو که با این حربه بخواهند با اضافه یک آپشن خودرو را از سیکل بازرسی استاندارد رد کنند و افزایش قیمت چشمگیری داشته باشند .

نظرات مختلفی را میتوانیم بیان کنیم ،

حتی این نظریه واردات خودرو که با عدم شفافیت روبرو است ، در نمایشگاه تمام چینی شهر آفتاب این نقطه را قوت بخشید که فقط واردات را به خودروساز ها بسپارند و تمامی واردات فقط از سیکل دولتی بگذرد.

فقط با نظریه واگذاری واردات خودروهای چینی به شرکت های خودروساز مخصوصا ایران خودرو و سایپا میتواند جبران برخی از زیان دهی ها و جبران معوقات این دو شرکت به شرکت های خصوصی شود .

 

 

حال خودرو تیبا نیز همچین ساختار عدم تمدید اعتبار استاندارد را بدنبال خواهد داشت ، این گونه که استاندارد با ملایمت پیش میرود نباید انتظار آن را داشته باشیم که اتفاق خاصی خواهد افتاد.

زیرا تیبا با تغییر شکلی در جلو و عقب خودرو تبدیل به پلت فرم ساینا و کوییک شده که میبایست علت آن را از شرکت استاندارد جویا شویم که اگر قرار است تیبا اعتبارش تمدید نشود چه فرقی میان این سه پلت فرم است؟

در بالا درج نمودیم که میبایست علت را بررسی کنیم زیرا دو پلت فرم بعدی سایپا در کوییک و ساینا اتفاق تکنولوزی و بهینه سازی افتاده است و خود سایپا نیز در نظر داشت که دیگر این تیبا زشت را تولید نکند .

اگر به ساختمان سیاه سایپا که با اندکی فاصله دقیقا روبروی ساختمان سفید و تولیدی شرکت است ، توجه کنیم دارای قسمت تحقیقات و نوآوری است که میبایست در ابتدای تولید تیبا از کارشناسان طراحی  حسابی ........ تقدیر میگردید.

اما باز با توجه به تولید خودرو شاهین و کپی برداری های مختلف نسبت به تارا میتوان نمره بهتری دریافت کنند .

توجه ما کارشناسان فقط به این معطوف شده است که این لقمه چرب را چه کسی از سفره واردات خودرو چینی بر می دارد .

بنشینیم و بنگریم که مچ اندازی این دو غول خودروسازی ایران کدام مچ دیگری را خواهد خواباند .

 

 

 

گروه مایکت کار

م.حسامی