استفاده گوریلا گلس در خودروها

 

استفاده گوریلا گلس در خودروها

مقاومت شیشه 

گوریلا گلس نام یک فناوری است که باعث می‌شود مقاومت شیشه در برابر خط و خش و ضربات بیشتر شود.

اینکه بیشتر کاربران امروزه با گوریلا گلس آشنایی دارند، به دلیل استفاده از این فناوری در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است؛ اما باید توجه داشته باشید که این تکنولوژی در دستگاه‌ها و بخش‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

گوریلا گلس به خودروها رسید

شیشه‌های گوریلا که در تلفن‌ های همراه هوشمند امروزی کاربرد زیادی دارند در آینده‌ای نزدیک وارد خودروها نیز خواهند شد.

گوریلا گلس در خودروها

 

گوریلا گلس در خودروها

 

بسیاری از مالکان فورد F-150 در مورد برخورد سنگ ریزه به شیشه‌ی اتومبیل شان نگرانی دارند. در پاسخ به این نگرانی شرکت کورنینگ با همکاری هایپرفورمنس پروژه‌ای را آغاز کرده‌ است تا شیشه‌ی گوریلا گلس را برای پر فروش‌ترین خودروی بازار ایالات متحده تولید کنند.

در این پروژه هدف این است که از شیشه‌های مشابهی در خودروها استفاده شود تا دیگر برخورد سنگ ریزه نتواند در شیشه خراش و شکستگی ایجاد کند. این شیشه قابلیت استفاده در هر نوع خودرویی را دارد؛ ولی بیشتر در وانت‌های آفرودی مثل فورد F-150 استفاده خواهد شد.

گوریلا گلس در خودروها

 

مقرون به صرفه بودن گوریلا گلس در خودروها

به گزارش CNET قیمت شیشه‌ی فورد F-150 در حال حاضر بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار بدون احتساب دستمزد نصب است. این مبلغ همچنین با توجه به اینکه خودرو به حسگر باران مجهز باشد یا نه، می‌تواند مقداری تغییر کند.

برای مقایسه قیمت شیشه‌ی گوریلا برای این خودرو ۹۰۰ دلار بدون هزینه‌ی نصب است. گرچه این قیمت به‌ طرز قابل توجهی بیشتر است، ولی اگر کسی خودرو را در شرایط کارگاهی یا آفرودی استفاده می‌کند، چنین هزینه‌ای برایش ارزش خواهد داشت.

استفاده از گوریلاگلس به‌ خصوص برای مالکان F-150 راپتور که با خودروی خود زیاد به آفرود می‌روند، سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شود.

گوریلا گلس در خودرو

گوریلا گلس در خودروی فورد

فورد پیش از این نیز در خصوص استفاده از شیشه‌ی گوریلا گلس با کورنینگ همکاری کرده بود. سوپر اسپرت فورد GT جدید که در کارخانه‌ی Multimatic فورد در کانادا تولید می‌شود نیز به‌صورت استاندارد از شیشه‌ی مقاوم استفاده می‌کند. گروه فیات کرایسلر نیز شیشه‌ی گوریلا را به‌صورت یک آپشن برای جیپ رانگلر جدید عرضه می‌کند.