تغییر سرعت در واحد زمان را شتاب می گویند. هر چه باید درباره شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت بدانیم را در مطلب امروز برای شما گردآوری کردیم با ما همراه باشید...

 

هرچه باید درباره شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت بدانیم

از نظر تئوری، شتاب یعنی تغییر سرعت در واحد زمان. این فرایند به تمامی نیروهایی که شی در حال حرکت را تحت تأثیر قرار می‌دهند بستگی دارد که در واقع ما آن را با قانون دوم نیوتون می‌شناسیم.

همان‌ گونه که به کرات مشاهده کرده‌اید، در پدال از واژه‌ی شتاب و شتاب‌گیری معمولاً برای نشان دادن خودرو و توانایی‌های عملکردی آن استفاده می‌کنیم.

ب‌ام‌و در ویدئوی جدیدی که منتشر کرده می‌خواهد ما را با زوایای پیدا و پنهان شتاب‌گیری صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آشنا کند. البته در کشورهایی که از واحدهای متریک استفاده می‌کنند معمولاً شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت را مدنظر قرار می‌دهند.

5 فاکتور شتاب گیری خودرو

 

ب‌ام‌و می‌گوید 5 فاکتور مهم شتاب گیری خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ و به دلیل اینکه ما درباره‌ی علم صحبت می‌کنیم بنابراین نظر دومی وجود ندارد. این فاکتورها عبارت‌اند از:

آئرودینامیک، وزن، قدرت، لاستیک‌ها و سیستم‌های کمک‌ کننده به شتاب گیری خودروهای مدرن. این برند باواریایی در ویدئوی یاد شده اهمیت این فاکتورها را توضیح داده و می‌گوید که چرا داشتن نسبت قدرت به وزن خوب مهم است. می‌دانید که تنها تکیه به اسب‌های زیر کاپوت کافی نیست.

 

شتاب صفر تا 96 کیلومتر

ژرمن‌ها به اختصار گفته‌اند چگونه می‌توان با ب‌ام‌و M4 گیربکس دستی شتاب بهتری را ثبت کرد. واضح است که تمامی این راهکارها را می‌توان برای خودروهای مدرن مجهز به گیربکس‌های دستی بکار بست.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این‌ باره می‌توانید به وب‌ سایت ب‌ام‌و مراجعه کنید جایی که بسیاری از ما به آنجا تعلق خاطر داریم!