نقش کلیدی دو محصول کیا در احیای این برند پس از شیوع کرونا

 

در ماه سپتامبر کیا ۵۵۵۱۹ دستگاه خودرو در آمریکا به فروش رسانده که بهترین عملکرد فروش در این ماه سپتامبر و بازه سه ‌ماهه می‌باشد. علاقه وافر آمریکایی‌ها به شاسی بلندها و کراس اوورها باعث شده تلوراید و اسپورتیج نقش پررنگی در فروش خوب کیا بازی کنند به گونه‌ای که این دو خودرو در ماه سپتامبر به ترتیب به خانه ۸۸۲۹ و ۷۱۶۵ آمریکایی راه یافته‌اند. فروش کیا نسبت به مدت مشابه سال پیش با افزایش ۳۵.۳ درصدی روبرو شده است.

با فروش ۸۸۲۹ دستگاهی تلوراید به رکورد ماهانه تاریخی دست یافته و به یکی از محبوب‌ترین محصولات تاریخ این برند بدل شده است.

 

 

 

رقابت تلوراید و اسپورتیج

در مقابل باید گفت تلوراید در سپتامبر ۲۰۱۹ فروش ۵۰۴۹ دستگاهی داشته است. اسپورتیج هم بهترین فروش ماه سپتامبر تاریخ خود را ثبت کرده در حالی ‌که سپتامبر سال پیش فروش این خودرو ۶۸۶۳ دستگاه بوده است. سلتوس نیز با فروش ۵۶۱۳ دستگاهی رکورد جدیدی برای یک ماه خود بر جای گذاشته است.

 

 

 

نسل جدید کیا K5 یا همان اپتیمای اسبق نیز با فروش ۵۷۶۳ دستگاهی به بالاترین فروش ماهانه خود دست یافته است.

 

 

 

 

نقش کلیدی دو محصول کیا در احیای این برند پس از شیوع کرونا

    

بیل پیفر معاون بخش فروش کیا موتورز آمریکا می‌گوید:

عملکرد قوی ما در ماه سپتامبر با رکورد فروش سه شاسی‌بلند محدود و توانا یعنی تلوراید، اسپورتیج و سلتوس به دست آمده است. ما بهترین آمار فروش سه ‌ماهه در تاریخ ۲۵ ساله حضور در آمریکا را ثبت کرده‌ایم.

او ادامه می‌دهد:

با معرفی نسل جدید سورنتو ۲۰۲۱ و همچنین محبوبیت ادامه‌دار سدان میان سایز جدید K5 کیا با بهترین توان وارد سه‌ماهه پایانی سال می‌شود. علیرغم شیوع ویروس کرونا کیا روند پرقدرتی داشته و بازهم رکوردهای جدیدی بر جای گذاشته‌ایم. مطمئنیم این رشد فروش ادامه خواهد یافت.