مرگ همیشگی تویوتا لندکروزر نزدیک است؟

خبر بد برای طرفداران تویوتا و اس یووی

برای طرفداران تویوتا و اس‌یووی نمادین آن یعنی لندکروزر خبر ناراحت ‌کننده‌ای منتشر شده است. گفته می‌شود این شرکت به ‌زودی لندکروزر را به ‌طور کامل کنار خواهد گذاشت و این اس‌یووی قدیمی هم به محصولات دیگری خواهد پیوست که نمی‌توانند مدل ۲۰۲۲ را ببینند.

با این ‌حال باید به این گزارش با دیدهٔ تردید نگریست زیرا فعلاً چیزی از سوی تویوتا تأیید نشده است. این گزارش که توسط موتور آتوریتی منتشر شده است می‌گوید تویوتا در پایان مدل ۲۰۲۱ به تولید لندکروزر پایان خواهد داد اما لکسس LX با یک پیشرانهٔ V6 توربوشارژ جدید بجای موتور ۵.۷ لیتری V8 کنونی به حیات خود ادامه می‌دهد.

 

 

 

مرگ لندکروزر افسانه ی ژاپنی 

منبع دیگری که نخواسته نامش فاش شود نیز این شایعه را تأیید کرده و گفته است هیچ نشانه‌ای مبنی بر بازگشت لندکروزر وجود ندارد و این افسانهٔ ژاپنی کاملاً خواهد مُرد. همین منبع به موتور آتوریتی گفته است که نسخهٔ هریتج ادیشن لندکروزر به‌ صورت سه ردیفه در مدل ۲۰۲۱ بازمی‌گردد. این نسخهٔ ویژه برای اولین بار در نمایشگاه شیکاگو ۲۰۱۹ معرفی و با مدل ۲۰۲۰ با قیمتی در حدود ۸۰ هزار دلار به بازار عرضه شد.

مرگ همیشگی تویوتا لندکروزر نزدیک است؟

 

 

 

هرچند این شایعات فعلاً توسط تویوتا تأیید نشده‌اند اما با توجه به سن بالای نسل کنونی لندکروزر، چندان هم بی‌اساس نیستند. نسل فعلی این ماشین با کد J200 از سال ۲۰۰۷ در بازار حضور داشته و هیچ گزارش مشخصی هم در مورد ساخت جانشین آن منتشر نشده است.

 

امیدواری 

این نسل تاکنون صرفاً با فیس ‌لیفت‌های متعدد روی خط تولید باقی‌مانده تا ظاهر آن‌ را برای بازار تشنهٔ شاسی ‌بلندها تازه و جذاب نگه دارد. در هرحال امیدواریم این گزارش صحت نداشته باشد و نام نمادین و افسانه‌ای لندکروزر همچنان زنده بماند.