سیستم کنترل حرکت در سربالایی HAC

(Hill Assist Control (HAC 

HAC سر واژه‌ی عبارت Hill Assist Control می باشد. این عبارت به معنای تحت الفظی کنترل حرکت در سربالایی است.  بدیهی است که برداشتن پا از روی پدال ترمز، زمانی که خودرو بر روی سطح شیبدار قرار دارد، موجب می شود تا خودرو به حرکت در بیاید. این موضوع زمانی که به صورت ارادی انجام میشود، در جهت کنترل خودروست ولی زمانی که به صورت غیر ارادی باشد ممکن باعث برخورد خودروی شما با اجسام و خودرو های اطراف شود.

در حین شروع حرکت خودرو در سربالایی، به جهت چند لحظه ای که زمان می برد تا راننده پای راست خود را از روی ترمز بردارد و روی پدال گاز بگذارد، این اتفاق ( حرکت خودرو ) به صورت غیر ارادی پیش می آید. بی شک مهارت بالاتر و عکس العمل سریع راننده برای سوییچ کردن پدال ها، تا حد زیادی در مقدار حرکتی که خودرو به سمت عقب دارد تاثیر گذار است اما میدانیم که اکثر رانندگان در رانندگی شهری با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و بعضا از ترمز دستی برای کنترل بهتر خودرو در سربالایی کمک می گیرند. سامانه‌ی HAC برای حل این مشکل ابداع شده است. 

تکنولوژی ECU در عملکرد HAC

سازندگان اروپایی نظیر مرسدس بنز ،بی ام و ،آئودی ، رنو ...و نیز ژاپنی و کره ای ازقبیل تویوتا ،لکسوس ، کیا ، هیوندا ، از این سامانه در سر بالایی ها  استفاده می کنند.

کلیه مراحل به وسیله کامپیوتر خودرو ( ECU ) تحت کنترل قرار دارد و "ای سی یو" درقسمت های مختلف خودرو حسگر هایی دارد برای مثال سنسوری میزان شیب را مشخص می کند ،آن دیگر مقدار گردش چرخ به عقب و سومی میزان قدرت تولید شده به وسیله موتور در اثر گاز دادن توسط راننده و همچنین حسگرهای دیگر نیز اطلاعات خود را به کامپیوتر منتقل کرده  و بر اثر برآیند این اطلاعات ،دستورات لازمه از طرف ECU به ترمز، گیربکس و دیگر قسمت ها داده می شود تا سیستم به طریق مناسبی اهداف را محقق کند.