سال نو میلادی 2023 بر تمامی کشورهای دنیا شاد باش

 

 

دیگر کلام ما به خوشبختی برای تمام دنیا ختم میشود و در آخر سر هم عاقبت به خیری برای هموطنان عزیزمان در داخل و خارج از ایران 

سال 2022 با تمامی فراز و نشیب ها و گرانی ها و تورم القا شده از طرف کشورهای صنعتی به کشورهای جهان سوم گذشت

آن کس برنده ماجرا بود که تکنولوژی را برای کشور های خود وارد کرد و این تکنولوژی به زعم هزینه ای گزاف در آینده نزدیک باعث سودهای مناسب و باعث چرخش صنعتی در آن کشور خودش خواهد که شد که اشاره اینجانب به همسایه دیوار به دیوارمان ترکیه است .

ترکیه ای که با فراز نشیب های مالی و تورم دست به گریبان است ولی صنعت آن رو به پیشرفت است و هیچ گاه مردم آن بیکار و دچار تزلزل صنعتی نبوده و نیم نگاهی به کشورهای پر نفت و حاصل خیر همسایه اش ایران نگاه کرده است.

تمامی کشور مترصد این هستند که واردات خودرو در ایران آزاد شود تا بتوانند در یک کشور تجمل گرا و همچنین خوش سوار بر مسند فروش برسند.

اما ترکیه با توجه به اینکه بالغ بر 30 سال است که خط تولید شرکت فیات ، رنو را در اختیار دارد و یک مونتاژ کار مناسب با فروش فرانشیزی را در اختیار دارد ، حالا به تجربیات خطوط تولید اروپایی اش اکتفا کرده ، خودرو تارگت را به بازار با بهترین کیفیت و تکنولوژی روز عرضه خواهد کرد.

اما ما با بستن راه ها یا بهتر بگویم خودزنی ورود تکنولوژی را در ایران محدود کرده ایم و می گوییم خودرو ملی !!

این خودرو ملی که زه بدنه جز آپشن محاسبه می شود و پرژکتور یک لوازم لوکس و ضبط صوت یک وسیله انتخابی است ، بهتر است در این مساحت بزرگ دو خودرو ساز ، کارخانه سیمان بنا کنیم که هم باعث پیشرفت ساختمان سازی میشود و در بهبود و عملکرد سیمان تزریقی در ساختمان کیفیت مناسبی را برخوردار کند.

سال 2023 شگفتی ساز بود

در پست های بعدی به نکاتی درباره فروش خودرو های چینی به بازار های جهانی می گوییم که چرا باید دست جنباند و چرخ صنعت را به تکنولوژی داخلی ندهیم .

باید درب ها باز کنیم ، تا خودرو های مختلف وارد شود و تا مدت ها یک مونتاژکار مناسب و با کیفیت شویم .

شما کشورهای بسیار ضعیفی را میبینید که با مونتاژ کاری مناسب صنعت خودروساز ها را وسیع تر هزینه خودرو را با دستمزد های پایین انسانی کمتر و چرخ واردات و صادرات را بیشتر کرده اند .

ترکیه به زودی سایه هاش بر کشورهای سوریه ، عراق و کویت حتی کشورهای آسیا میانه سایه خواهد افکند و ایران با بزرگترین مزرهای آبی و خاکی و بهترین انرژی،  بازی را خواهد باخت .

بهتر است به جای شعار دادن بنشینیم و به روشنفکران اقتصادی متخصص مان گوش کنیم و کسانی را بر مسند کار قرار دهیم که توان کارهای عملیاتی ریسک پذیری و دانش فنی داشته باشند .

اینجا سرزمین پر مهر ایران است و آینده را از فرزندانمان دریغ نکنیم ، صنعت و پیشرفت امید آیندگان است و تا دیر نشده دست تسلیم خودکامگی ، بی دانشی ، مدیران بی کفایت را از اقتصاد کشور کوتاه کنیم .

نگویید تحریم هستیم ، بگویید آینده را با گفتمان حل می کنیم .

 

تمام

دلسوخته صنعت خودرو

م.حسامی