رکوردشکنی پورشه پانامرا 2021 در پیست نوربرگ رینگ

 

شاید رکوردهای پیست نوربرگ رینگ برای برخی افراد بی‌ معنی باشند اما پورشه این ‌گونه فکر نمی‌کند و همواره به فکر رکوردشکنی در جهنم سبز بوده است. ۹۱۸ اسپایدر با رکورد ۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه‌ای در سال ۲۰۱۳ را به یاد می‌آورید؟ ۹۱۱ GT2 RS با زمان ۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه‌ای در سال ۲۰۱۷ را چطور؟ البته که ۹۱۱ هیبرید اوو با زمان باورنکردنی ۵ دقیقه و ۱۹ ثانیه در سال ۲۰۱۸ را نیز هرگز فراموش نمی‌کنیم.

حالا به سال ۲۰۲۰ می‌رسیم که پانامرا هم اقدام به رکوردشکنی کرده است. این خودرو هم ‌اکنون سریع‌ترین خودروی اجرایی نوردشلایف بوده و رکوردهای مرسدس-ای ام جی GT63 S در دو مسیر ۲۰.۶ و ۲۰.۸۳ کیلومتری نوربرگ رینگ را شکسته است. پورشه هم‌اکنون ویدئوی کامل این رکوردشکنی را منتشر کرده است. پانامرا توانسته یک دور این پیست را در ۷ دقیقه و ۲۹.۸۱ ثانیه طی کند.

https://b2n.ir/161048

اگرچه پورشه اشاره چندانی به مشخصات این خودرو نداشته اما می‌دانیم که پانامرای رکوردشکن به نوعی نسخه ارتقا یافته از مدل توربو خواهد بود. البته احتمال موجود بودن صندلی‌های مسابقه‌ای و رول کیج در نسخه‌های تولیدی خیلی کم است اما این خودرو بهبودهایی نسبت به پانامرا توربو دارد.

 

تیزر پورشه پانامرا ۲۰۲۱، هیولای رکوردشکن!

 

پورشه گفته قدرت و گشتاور این خودرو نسبت به قدرت ۵۴۲ اسبی و گشتاور ۷۷۰ نیوتون متری پانامرا توربو بیشتر خواهد بود. در واقع گفته شده این خودرو با نام جدید توربو S عرضه شده و بین دو مدل توربو و توربو S E-Hybrid پرچم‌دار قرار خواهد گرفت.

همان‌ گونه که در اسکرین شات ها دیده می‌شود قدرت این خودرو به ۶۲۵ اسب بخار و گشتاور به ۸۳۲ نیوتون متر رسیده است؛ به عبارت دیگر این خودرو افزایش قدرت قابل‌توجهی را نسبت به پانامرا توربو تجربه کرده است.

پورشه همچنین تصویری تیزری از پانامرا ۲۰۲۱ را منتشر و اعلام کرده این خودرو ۲۶ آگوست رونمایی خواهد شد. این رویداد به ‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد.