درگ جگوار XE SV پروجکت 8 با مرسدس-ای‌ام‌جی GT 63 S

جگوار XE SV پروجکت 8 یک خودروی بسیار سریع در پیست است. در واقع این خودرو با زمان 7 دقیقه و 21.23 ثانیه‌ای رکورد دار سریع‌ترین سدان در پیست نوربرگ رینگ می‌باشد. برای یادآوری بد نیست بدانید نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی سدان اسپورت جگوار از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپر شارژردار سود برده و قدرت این پیشرانه به 592 اسب بخار و گشتاور نیز به 700 نیوتون متر می‌رسد.

این ارقام به ما می‌گویند که پروجکت 8 قوی‌ترین خودروی جاده‌ای جگوار بوده و با سقف تولید 300 دستگاهی، انحصاری بودن آن تضمین شده است.

شاید نتوانید این خودرو را در خیابان‌ها مشاهده کنید اما برای شما ویدئویی آورده‌ایم که XE SV پروجکت 8 را در کنار خودرویی پرسرعت نشان می‌دهد. جزئیات مسابقات درگ برگزار شده به‌طور کامل مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که چندین ساخته‌ی مرسدس بنز به دنبال رقابت با جگوار هستند. از جمله‌ی این خودروها می‌توان به یک AMG GT R قرمز، C63 سدان و AMG GT 63 S چهار درب اشاره کرد.

درگ جگوار با مرسدس 

درگ XE SV  پروجکت 8 با  ای‌ام‌جی GT 63 S

تقابل مرسدس-ای ام جی GT 63 S چهار درب و جگوار بسیار جالب به نظر می‌رسد زیرا مرسدس ادعا کرده اکتبر سال پیش با این خودرو رکورد نوربرگ رینگ برای خودروی تولید انبوه چهار نفره را شکسته است. البته رکورد این خودرو حدود 4 ثانیه کندتر از جگوار بوده اما مرسدس می‌گوید رکورد پروجکت 8 به پکیج پیست سفارشی مجهز بوده و صندلی‌های عقب نیز وجود نداشته است. این ویدئو می‌توانست به برخی سؤالات ما درباره‌ی شتاب و سرعت دو خودرو پاسخ دهد اما متأسفانه این‌گونه نیست.

دو خودرو شانه‌ به‌ شانه حرکت می‌کنند اما خب نتیجه‌ی نهایی قطعی نیست. ویدئو را تماشا بفرمایید تا منظور ما را متوجه شوید.