درگ تماشایی پورشه ، نیسان، آئودی ، بی ام و

هرچند مدت زیادی از معرفی نسل جدید پورشه 911 نمی‌گذرد اما در حال حاضر این ماشین وارد بازار شده و بنابراین زمان آن رسیده که ببینیم در برابر رقبا چگونه عمل می‌کند. بدین منظور، وب‌سایت بریتانیایی CarWow نسل جدید این اسپرت افسانه‌ای آلمانی را طی یک مسابقهٔ درگ در برابر رقبای سرسختی شامل آئودی R8 پرفورمنس، ب‌ام‌و M850i و نیسان GT-R نیسمو قرار داده است. پیش از آنکه سراغ تماشای این درگ جذاب برویم بهتر است بر مشخصات فنی شرکت‌کنندگان مروری داشته باشیم.

درگ تماشایی پورشه 911، نیسان GT-R، آئودی R8 و ب‌ام‌و M850i

نسل جدید 911 فعلاً فقط در دو نسخهٔ کاررا S و کاررا 4S به بازار عرضه می‌شود که در این درگ مدل کاررا 4S شرکت کرده است. این مدل به یک پیشرانهٔ 3 لیتری H6 توئین توربو با 450 اسب بخار قدرت و 530 نیوتن متر گشتاور مجهز است که این نیرو از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چهارچرخ خودرو منتقل می‌شود. کاررا 4S طبق اعلام رسمی پورشه ظرف 3.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت را دارد.

R8 جدیدترین پرفورمنس سوپر اسپرت آلمان

R8 پرفورمنس جدیدترین نسخهٔ این سوپراسپرت آلمانی است و تنها شرکت‌کنندهٔ تنفس طبیعی این درگ محسوب می‌شود. در سینهٔ این ماشین قلب 5.2 لیتری V10 لامبورگینی اوراکان قرار دارد که 620 اسب بخار قدرت و 580 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه و سیستم کواترو به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. R8 پرفورمنس برای اینکه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد به 3.1 ثانیه زمان نیاز دارد درحالی‌که حداکثر سرعت آن به 330 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

گودزیلای ژاپنی  نیسان GT-R

در سمت دیگر میدان، گودزیلای ژاپنی یعنی نیسان GT-R ایستاده که با سلاح نیسمو به این نبرد آمده است. در زیر کاپوت این اسپرت ژاپنی یک پیشرانهٔ 3.8 لیتری V6 توئین توربو با 600 اسب بخار قدرت و 652 نیوتن متر گشتاور قرار دارد. این پیشرانه نیروی خود را توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به هر چهارچرخ می‌رساند. GT-R نیسمو ظرف تنها 2.8 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که سریع‌ ترین شتاب در بین شرکت‌ کنندگان این درگ به‌ حساب می‌آید.

ب‌ام‌و M850i

و نهایتاً آخرین شرکت‌ کنندهٔ این رقابت نیز ب‌ام‌و M850i است. البته این خودرو یک کوپهٔ لوکس چهارنفره است که با 2015 کیلوگرم وزن، سنگین‌ ترین خودروی این جمع محسوب می‌شود. به همین دلیل شاید M850i برای دیگر شرکت‌کنندگان حریف و شکار آسانی به نظر برسد اما نباید فراموش کرده که زیر کاپوت این ماشین یک نیروگاه 4.4 لیتری V8 توئین توربو با 530 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر قرار گرفته است. این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم XDrive به هر چهارچرخ منتقل شده و ماشین را ظرف 3.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

نسل جدید 911 کاررا 4S

بنابراین نسل جدید 911 کاررا 4S ضعیف‌ ترین شرکت‌ کنندهٔ این درگ است اما آیا با وجود قدرت کمتر می‌تواند در مسافت 400 متر با رقبای قدرتمندتر به رقابت بپردازد یا برای این کار باید منتظر معرفی مدل‌ های قوی‌ تری مثل توربو یا GT3 باشیم؟

برای فهمیدن پاسخ این سؤال، ویدئوی زیر را مشاهده کنید.