سریع‌ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

خودروهای الکتریکی نه تنها به‌ طور سورپرایز کننده‌ای سریع هستند بلکه برخی از آن‌ها را می‌توان جزو سریع‌ ترین خودروهای جهان نیز حساب کرد.

یکی از مزیت‌های خرید خودروهای الکتریکی بجای محصولات درون‌سوز مرسوم وجود پیشرانه‌ای است که شتاب گیری سریعی را در اختیار راننده می‌گذارد.

دلیل این کار پیشرانه‌ای الکتریکی است که 100 درصد گشتاور خود را به‌ صورت آنی تولید می‌کند. پیشرانه‌ های بنزینی دارای یک منحنی گشتاور هستند که با مقادیر کم شروع شده و به حد بهینه رسیده و پس از آن دوباره افت می‌کند.

همچنین خودروهای الکتریکی از یک گیربکس تک سرعته استفاده می‌کنند که به خاطر فقدان دنده‌ها باعث اتلاف کمتر نیرو و بهبود پرفورمنس می‌شود.

به همین خاطر زمانی که راننده پدال گاز خودروی الکتریکی را فشار دهد سریعاً شاهد افزایش سرعت خودرو خواهد بود.

تسلا مدل S

یکی از سریع‌ترین خودروهای تولیدی جهان تسلا مدل S و نسخه‌ی P100D آن است که دارای دو پیشرانه‌ی الکتریکی بوده و از حالت دیوانه‌وار Ludicrous سود برده و تنها در عرض 2.4 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. گفته شده نسل جدید تسلا رودستر نیز شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 1.9 ثانیه‌ای خواهد داشت که واقعاً دیوانه کننده است.

یکی دیگر از خودروهای الکتریکی بازار آمریکا که ساخت تسلا نیست شورولت بولت می‌باشد که شتاب 6.5 ثانیه‌ای داشته و نیسان لیف نیز در زمان 7.7 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. تازه‌واردهای این بخش از بازار یعنی آئودی e-tron و جگوار آی پیس نیز شتاب 5.5 و 4.5 ثانیه‌ای را ثبت می‌کنند.

کندترین خودروی الکتریکی سال 2019 اسمارت EQ فورتو

شاید دانستن این نکته که کندترین خودروی الکتریکی سال 2019 اسمارت EQ فورتو است جای تعجبی نداشته باشد. این خودرو با شتاب 11.4 ثانیه‌ای عنوان ارزان‌ترین خودروی الکتریکی بازار را یدک کشیده و کمترین برد حرکتی را نیز داراست.

ما در ادامه سریع‌ترین خودروهای الکتریکی سال 2019 را خدمت شما عزیزان معرفی کرده‌ایم. تمامی این خودروها در کمتر از 7 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسند. در زمان‌های نه چندان دور این عملکرد برای خودروهای اسپورت و کوپه کاملاً قابل‌قبول بود.

ب ام و i3

نسخه‌ ی S ب ام و i3 جمع‌ و جور که طراحی آینده‌ نگرانه‌ای دارد می‌تواند در عرض 6.8 ثانیه خود را از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برساند. پیشرانه الکتریکی این خودروی آلمانی قدرت 181 اسب بخاری و گشتاور 270 نیوتون متری دارد.

مدل پایه‌ی این خودرو شتاب 7.2 ثانیه‌ای داشته اما مدل سال 2019 i3 از مجموعه باتری جدید با برد بهتر استفاده می‌کند.

 

شورولت بولت الکتریکی

شورولت بولت الکتریکی

این خودرو از پیشرانه الکتریکی با قدرت 200 اسب بخار و گشتاور 361 نیوتون متری استفاده کرده و با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافت 383 کیلومتری را طی کند. بولت می‌تواند در عرض 6.5 ثانیه سرعت خود را از سکون به 96 کیلومتر در ساعت برساند.

آئودی e-tron

این خودرو برای اولین بار عرضه شده و از دو پیشرانه‌ی الکتریکی و سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد. کراس اوور لوکس آئودی شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 5.5 ثانیه‌ ای داشته و حداکثر سرعت آن نیز 200 کیلومتر در ساعت می‌ باشد.

جگوار آی پیس

آی پیس هم در سال جاری معرفی شده و از همان اول جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است. دو پیشرانه‌ی الکتریکی این کراس اوور بریتانیایی قدرت 395 اسب بخاری تولید کرده و باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.5 ثانیه‌ای می‌شوند. این خودرو با هر بار شارژ مسافت 376 کیلومتری را طی می‌کند.

تسلا مدل 3

سدان جمع‌ و جور و تازه‌ وارد تسلا شاید همانند برادر بزرگ‌تر خود سریع نباشد اما اصلاً از نظر شتاب گیری کم نمی‌آورد. نسخه‌ی دوال موتور پرفورمنس تسلا مدل 3 می‌تواند شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 3.3 ثانیه‌ای داشته باشد و با یک‌ بار شارژ مسافت 500 کیلومتری را طی کند. مدل برد بلند آن نیز شتاب 4.5 ثانیه‌ای داشته و نسخه بردمیانی نیز در عرض 5.6 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

تسلا مدل X

کراس اوور بزرگ و خانوادگی تسلا مدل X از نظر شتاب گیری حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و مدل پرفورمنس آن می‌تواند در عرض 2.8 ثانیه سرعت خود را به 96 کیلومتر در ساعت برساند. نسخه استاندارد این خودرو کمی کندتر بوده و شتاب 4.7 ثانیه‌ای را ثبت می‌کند.

تسلا مدل X

کراس اوور بزرگ و خانوادگی تسلا مدل X از نظر شتاب گیری حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و مدل پرفورمنس آن می‌تواند در عرض 2.8 ثانیه سرعت خود را به 96 کیلومتر در ساعت برساند. نسخه استاندارد این خودرو کمی کندتر بوده و شتاب 4.7 ثانیه‌ای را ثبت می‌کند.