خودروهای کارکرده تمیز با قیمت بسیار مناسب!

قطعاً افرادی که به دنبال خرید خودروی کارکرده هستند خواهان بهترین گزینه با مناسب‌ ترین قیمت خواهند بود؛ اما اغلب اوقات چنین گزینه‌هایی در بازار حضور ندارند و به همین دلیل فرایند خرید یک خودروی کارکرده و تمیز زمان‌ بر و طاقت‌ فرسا خواهد بود.

 

ولی مطالعه‌ی انجام شده توسط وب‌ سایت iSeeCars نشان می‌دهد برخی نامه‌ای مشخص در بازار وجود دارد که افت قیمت آن‌ها بیشتر از حد متوسط بازار می‌باشد. به‌ طور متوسط قیمت یک خودرو پس از سه سال استفاده 38.2 درصد افت می‌کند ولی خودروهایی که در لیست مشاهده خواهید کرد بیش از نیمی از بهای خود را در طی سه سال از دست می‌دهند و این برای افرادی که به دنبال خرید خودروی کارکرده هستند خبر خوبی است.

مدیرعامل این وب‌سایت می‌گوید دلیل چنین افت قیمت زیادی می‌تواند افزایش محبوبیت لیزینگ خودروها باشد. سدان های لوکسی که در این لیست حضور پررنگی دارند معمولاً به‌صورت لیزینگی انتخاب می‌شوند و پس از سه سال افت قیمت قابل‌توجهی دارند.

iSeeCars برای انجام این مطالعه بیش از 4.8 میلیون معامله‌ی خودرویی را بررسی کرده و 10 خودرویی را بیشترین افت قیمت را دارند معرفی کرده‌اند. از 10 خودروی حاضر در این لیست 7 نمونه از نوع سدان میان سایز بوده و سه خودرو نیز به برندهای آمریکایی تعلق دارند.

 

آکورا RLX

خودروهای کارکرده تمیز

 

 

اولین خودروی لیست که با بهترین قیمت می‌توان در بازار دست‌ دوم‌ها پیدا کرد آکورا RLX است. این یک سدان لوکس است که توسط بازوی لوکس هوندا تولید می‌شود.

ارزش این خودرو پس از سه سال استفاده 55.8 درصد کاهش می‌یابد. قیمت متوسط این خودرو در بازار کارکرده‌ها حدود 28259 دلار می‌باشد.

 

لینکلن MKZ

خودروهای کارکرده تمیز

 

خودروهای کارکرده تمیز

دومین خودروی این لیست یک مدل آمریکایی است. MKZ جزو ارزان‌ترین خودروهای کلاس خود بوده و بنابراین شاید کابین آن شاخصه‌های لوکس دیگر رقبا را نداشته باشد. این خودرو 55.6 درصد از ارزش خود را پس از سه سال استفاده از دست می‌دهد و می‌توان نمونه‌ی کارکرده‌ی این خودرو را تنها با 19855 دلار خریداری کرد.

 

مرسدس بنز E کلاس

خودروهای کارکرده تمیز

کارکرده تمیز با قیمت بسیار مناسب

مرسدس بنز E کلاس سدان با افت قیمت 55.4 درصدی پس از سه سال استفاده در چنین جایگاهی ایستاده است. افرادی که خواهان خرید نمونه‌ی دست‌دوم این خودرو هستند می‌توانند با حدود 31051 دلار یک نمونه‌ی تمیز از E کلاس را پیدا کنند.

 

جگوار XF

خودروهای کارکرده تمیز

تنها برند بریتانیایی این لیست جگوار است که البته جای تعجب زیادی هم ندارد. XF از مشکلات مربوط به قابلیت اطمینان رنج برده و در میان خریداران خودروهای لوکس خیلی محبوب نیست. این خودرو افت قیمت 54.8 درصدی داشته و با قیمت متوسط 30268 دلاری در بازار دست‌دوم‌ها خریدوفروش می‌شود.

 

کادیلاک XTS

خودروهای کارکرده تمیز

 

دیگر سدان لوکس و بزرگ این لیست XTS است که دلیل افت قیمت قابل‌ توجه آن قابلیت اطمینان نه چندان بالا و سیستم اطلاعات سرگرمی پیچیده‌اش می‌باشد. پس از سه سال استفاده ارزش این خودرو 54.5 درصد کاهش می‌یابد و نمونه‌های کارکرده‌ی آن را می‌توان با 26306 دلار خرید.

 

لینکلن MKZ هیبریدی

خودروهای کارکرده تمیز

 

نسخه‌ی هیبریدی MKZ نیز وضعیت خوبی نداشته و ششمین خودرو از نظر افت قیمت است. مالکان این خودرو پس از سه سال استفاده باید انتظار افت ارزش 54.5 درصدی و فروش خودروی خود با قیمت 20034 دلار را داشته باشند.

 

کیا K900

خودروهای کارکرده تمیز با قیمت بسیار مناسب!

سدان بزرگ کیا نیز با افت ارزش 54.4 درصدی در این لیست حضور دارد. اگر به دنبال یک K900 کارکرده و تمیز هستید می‌توانید این خودرو را با قیمت متوسط 26522 دلار بخرید.

ب ام و سری 5

خودروهای کارکرده تمیز

 

وضعیت سری 5 نسبت به رقیب سنتی خود کمی بهتر بوده و افت قیمت آن پس از سه سال 53.8 درصد خواهد بود. شما می‌توانید یک بیمر سه‌ساله را تنها با 30203 دلار بخرید که خبر بسیار خوبی برای خریداران خودروهای لوکس کارکرده است.

کادیلاک CTS

خودروهای کارکرده تمیز با قیمت بسیار

دیگر محصول کادیلاک در این لیست سدان CTS است. ارزش این خودرو پس از مدتی استفاده 53.8 درصد کاهش می‌یابد و بنابراین می‌توان نمونه‌های کارکرده‌ی آن را با متوسط بهای 26785 دلار خریداری نمود.

آئودی A6

خودروهای کارکرده تمیز با قیمت بسیار

 

حسن ختام این لیست هم آئودی A6 است که پس از سه سال کارکرد ارزش آن 53.3 درصد کاهش می‌یابد. حتی این خودرو نیز به عنوان محصولی از برندی محبوب با افت قیمت بالا مواجه بوده و می‌توان نمونه‌های کارکرده‌ی آن را با قیمت 29941 دلار خرید.